RU RO
Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1597404956489

Renovarea blocurilor sanitare la gimnaziul Ion Creanga s.Copceac, rn Stefan Voda

Finalizată Achiziție de valoare mică ·Criteriu de atribuire: Doar prețul
Valoare estimată
503 190,30 MDL
Până la termen
expirat
25.08.2020 07:00 UTC
Loturi
1
Oferte depuse
3
Analiza AI a achiziției Cum se formează analiza

Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.

  • cerințele principale
  • documentele necesare
  • termenele importante
  • riscuri și restricții
  • citate din documentele-sursă

Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.

Analizează achiziția Gratuit la start.

Achiziția este finalizată

Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.

Rezultatul procedurii: Câștigător desemnat

Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.

Prezentarea procedurii

Renovarea blocurilor sanitare

Parametrii achiziției

CPV
4545400000-1 · Lucrări de finisare a construcţiilor
Categorie
Lucrări
Tipul procedurii
Achiziție de valoare mică
Criteriu de atribuire
Doar prețul
Depunerea ofertei
Depunere electronică
Temei juridic
Legislația națională privind achizițiile
Finanțare UE
nu
Buget planificat
503 190,30 MDL
Loturile pot fi combinate
nu
Modul de depunere (justificare)
Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
Finanțare
Primaria Copceac · 503 190,30 MDL · 2020-08-14 → 2020-12-30
Criterii de eligibilitate
Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)

Etapele procedurii

Publicat
20.08.2020 · 17:14 UTC
Clarificarea condițiilor
14.08.2020 → 21.08.2020 07:00 UTC
Se primesc oferte
21.08.2020 → 25.08.2020 07:00 UTC
Desemnarea câștigătorului
25.08.2020
Executarea contractului
01.09.2020 → 31.12.2020 12:53 UTC

Obiectele achiziției 1

#Obiectele achizițieiCPVCantitate
1Renovarea blocurilor sanitare la gimnaziul Ion Creanga s.Copceac, rn Stefan Voda45400000-1
Lucrări de finisare a construcţiilor
1 unitate

Loturi 1

#LoturiValoareaLocul executăriiPerioada de livrare/execuțieStatus
1Renovarea blocurilor sanitare la gimnaziul Ion Creanga s.Copceac, rn Stefan Voda503 190,30 MDLs.Copceac (r-l Ştefan Vodă)
Pacii
01.09.2020 → 31.12.2020Atribuit

Întrebări și răspunsuri 3

20.08.2020 17:14 UTC · Clarificari devizul nr.1
1.La pozitia 19 nu este data specificatia plafoanelor 2. La pozita 20 nu este data specificatia cablului 3.La pozita 21 nu este data specificatia ventilatoruluii 4. Compartimentul electricitate urma a fi intordus aparte cu introducerea altor coeficienti 5. La pozitia 27 boilerul urma a fi introdus la compartimentul p/u lucrari de montare 6. Pozita 48 Montarea rezervorului urma a fi intordus ca compartiment aparte 7.La pozitiile 50,51 nu sunt date specificatile la boiler si rezervor
Răspunsul autorității: 1 Am considerat ca e clar. Ca la blocurile sanitare nu este necesar de specificat tipul plafoanelor. 2 Poate ete o mica scapare din partea divizierilor 3 La specificatia ventilatorului este data la pozitia 22 4 Este decizia devizierilor ,luind in consideratie 5 Este decizia devizierului 6 Montarea rezervorul din pozitia 48 ar fi fost bine de introdus ca compartiment aparte,dar este decizia devizierului. 7 La pozitia 50 specificatia bolierului este indicata in pozitia 27.La pozitia 51 specificatia rezervorului este in pozitia 48. ,
20.08.2020 17:16 UTC · Clarificari devizul nr.2
1.La pozitia 17 nu este data specificatia boilerului 2. Pozita 59 Montarea boilerului urma a fi intordus ca compartiment aparte 3.La pozita 61 si 64 nu este data specificatia cablurilor si respectiv a plafoanelor
Răspunsul autorității: 1 La pozitia 17 specificatia bolierului este indicatat la pozitia 59 2 Ar fi fost bine asa dar noi consideram ca este corect in pozitia 59 3 La pozitia 61 cablurile se vor selecta conform puterii estimate,la pozitia 64 specificatia plafoanelor nu este deoare sunt cerinte unice pentru montarea utilajului elictric in blocuri sanitare
21.08.2020 05:22 UTC · Caiet de sarcini
Devizierul trebuie trimis la cursuri de instruire.
Răspunsul autorității: Vom luam in consideratie

Documente 2

  • caiet de sarcini.pdf
    doar metadateDocumentația de atribuire14.08.2020
  • anunt de participare.pdf
    doar metadateDocumentația de atribuire14.08.2020

Oferte depuse 3

OfertantValoareaStatusPublicat
Euromontaj CTI SRL443 409,46 MDLÎn examinare24.08.2020 09:43 UTC
Paduret Alexandru471 866,56 MDLÎn examinare24.08.2020 18:04 UTC
Lecocons368 743,90 MDLÎn examinare25.08.2020 05:01 UTC

Decizii de atribuire 3

FurnizorValoareaStatusPublicat
Paduret Alexandru471 866,56 MDLOfertele au fost respinse03.09.2020 11:59 UTC
Lecocons368 743,90 MDLOfertele au fost respinse14.09.2020 10:01 UTC
Euromontaj CTI SRL443 409,46 MDLCâștigător desemnat14.09.2020 10:04 UTC

Modificări oficiale 1

14.08.2020 11:56 UTC
General change of Contract Notice

Contracte 1

FurnizorSuma atribuităStatusPublicat
Euromontaj CTI SRL443 409,46 MDLContract în pregătire14.09.2020 10:06 UTC

Sursa nu publică suma contractului — este afișată suma deciziei de atribuire.