RU RO
Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1594654372896

Mijloace de transport (autoturisme)

Anulată Licitație deschisă ·Criteriu de atribuire: Doar prețul
Valoare estimată
3 722 400,00 MDL
Până la termen
expirat
02.09.2020 21:00 UTC
Licitație electronică: 03.09.2020 12:00 UTC
Loturi
3
Oferte depuse
Nu se publică
Sursa publică ofertele doar după stabilirea rezultatelor
Analiza AI a achiziției Cum se formează analiza

Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.

  • cerințele principale
  • documentele necesare
  • termenele importante
  • riscuri și restricții
  • citate din documentele-sursă

Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.

Analizează achiziția Gratuit la start.

Achiziția este finalizată

Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.

Rezultatul procedurii: Procedură închisă fără câștigător

Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.

Prezentarea procedurii

Mijloace de transport (autoturisme): autoturisme Sedan, autoturisme de teren, autoturism Camion.

Parametrii achiziției

CPV
3434100000-8 · Autovehicule
Categorie
Bunuri
Tipul procedurii
Licitație deschisă
Criteriu de atribuire
Doar prețul
Depunerea ofertei
Depunere electronică
Temei juridic
Legislația națională privind achizițiile
Finanțare UE
nu
Buget planificat
3 722 400,00 MDL
Loturile pot fi combinate
nu
Modul de depunere (justificare)
Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
Finanțare
Agenția Națională pentru Sănătate Publică · 3 722 400,00 MDL · 2020-07-13 → 2020-12-30
Criterii de eligibilitate
Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)

Etapele procedurii

Publicat
30.07.2020 · 06:51 UTC
Clarificarea condițiilor
29.07.2020 → 12.08.2020 13:00 UTC
Se primesc oferte
12.08.2020 → 02.09.2020 21:00 UTC
Executarea contractului
21.09.2020 → 30.11.2020 06:00 UTC

Obiectele achiziției 3

#LotObiectele achizițieiCPVCantitate
13Automobil de teren34100000-8
Autovehicule
8 buc.
22Automobil Camion34100000-8
Autovehicule
1 buc.
31Automobil Sedan34100000-8
Autovehicule
10 buc.

Loturi 3

#LoturiValoareaLocul executăriiPerioada de livrare/execuțieStatus
1Automobil Sedan
CAPACITATEA CILINDRICA A 500-1000 cm3 CARBURANT-Benzina CUTIE DE VITEZE-manuala, min. 5+1 trepte TRACŢIUNE-4x2 (fata) NIVEL DE DEPOLUARE -Euro 6 NUMĂR DE LOCURI-5 PUTERE MOTOR-min. 70 cp DIRECŢIE-asistata hidraulic ROTI-Jante otel R15 SISTEM DE FRÂNARE-cu antiblocare a roţilor (ABS) si distribuţia forţei de frînare CONSUM CARBURANT -Ciclu urban max. 7,0 L./ lOO km; ciclu extra-urban max. 5.0, ciclu complet max. 5.5 CAPACITATE REZERVOR-min. 50 L. MASA MAXIMA AUTORIZATA max. 1600 kg DIMENSIUNI AUTOMOBIL: -lungime: min. 4300 mm - 4400mm -lăţime fara oglinzi min. 1700mm; -cu oglinzi min. 1990 mm -Ampatament: min. 2600 mm VOLUM PORTBAGAJ-min. 500 L.(fara bancheta spate rabatata) ROATA DE REZERVA-de mărime normala GARDA LA SOL-min. 140 mm PROTECŢIE MOTOR-Scut din plastic DOTĂRI: - ABS cu distribuirea forţei de frânare (EBD) si asistenta la frânarea de urgenta (EBA); - Airbag-uri frontale şofer si pasager; - Airbaguri laterale fata; - ASR + ESP (sisteme antipatinare si control al traiectoriei); - Sistem de monitorizare a presiunii in pneuri; - închidere centralizata cu telecomanda; - Geamuri electrice fata; - Bare de protecţie în culoarea caroseriei; - Aer condiţionat manual; - Radio 2 DIN : priza Jack, USB, Bluetooth®. - Covoraşe de cauciuc pentru habitaclu; - Proiectoare ceata - Covoraşe de cauciuc pentru habitaclu; - Aparatoare noroi fata/spate - Stîngător de incendiu, trusa medicală, vesta reflectorizantă, triunghi reflectorizant SISTEM ANTIFURT - imobilizator electronic CULOARE-Alba GARANŢIE - min. 3 ani ANUL FABRICAŢIEI - automobil nou, fabricat in an. 2019-2020 TERMEN DE LIVRARE - 60 zile. CONFORMITATE - Certificat de dealer autorizat.
1 400 000,00 MDLmun.Chişinău
str. Asachi Gh., 67A
21.09.2020 → 30.11.2020Anulată
2Automobil Camion
TIP CAROSERIE tentat, (brezent), cu posibilitatea de a deschide caroseria (cu legături). TIP SALON 3 uși, 3 pers. înainte, 3 din spate. CAPACITATEA CILINDRICA A max. 2800 cm3 CARBURANT Motorina CUTIE DE VITEZE manuala, min. 5+1 trepte TRACŢIUNE 4x2 (fata) NUMĂR DE LOCURI 5+1 PUTERE MOTOR min. 130 cp DIRECŢIE asistata hidraulic ROTI 195/70R SISTEM DE FRÂNARE cu antiblocare a roţilor (ABS) si distribuţiaforţei de frînare CONSUM CARBURANT Ciclu complet max. 9 litri CAPACITATE REZERVOR min. 60 L. MASA MAXIMA AUTORIZATA max. 3000 kg DIMENSIUNI AUTOMOBIL lungime: min. 5600 mm lăţime min. 1900mm; ROATA DE REZERVA de mărime normala GARDA LA SOL min. 400 mm DOTĂRI - ABS cu distribuirea forţei de frânare (EBD) si asistenta la frânarea de urgenta (EBA); - Airbag-uri frontale şofer si pasager; - ASR + ESP (sisteme antipatinare si control al traiectoriei); - închidere centralizata cu telecomanda; - Geamuri electrice fata; - Bare de protecţie în culoarea caroseriei; - Aer condiţionat manual; - Radio; - Covoraşe de cauciuc pentru habitaclu; - Proiectoare ceata - Aparatoare noroi fata/spate - Stîngător de incendiu, trusa medicală, vesta reflectorizantă, triunghi reflectorizant SISTEM ANTIFURT imobilizator electronic CULOARE Alba GARANŢIE min. 3 ani ANUL FABRICAŢIEI automobil mîna a doua, fabricat in an. 2012-2014, parcurs nu mai mult de 200 000 km. CAROSERIE Lungimea – min. 2600mm, lățimea – max 1700mm, masa maximală pînă la 1800 kg.
222 400,00 MDLmun.Chişinău
str. Asachi Gh., 67A
21.09.2020 → 30.11.2020Anulată
3Automobil de teren
CAPACITATEA CILINDRICA A 1500 - 1600 cm3 CARBURANT - Benzina CUTIE DE VITEZE - manuala, min. 6+1 trepte TRACŢIUNE - 4x4 (intergrala) NIVEL DE DEPOLUARE - Euro 6 NUMĂR DE LOCURI - 5 PUTERE MOTOR - min. 110 cp DIRECŢIE - asistata (electrica) ROTI - Jante otel R16 SISTEM DE FRÂNARE - cu antiblocare a roţilor (ABS) si distribuţia forţei de frînare CONSUM CARBURANT Urban max. 8.5 L./100km CAPACITATE REZERVOR min. 50 L. MASA MAXIMA AUTORIZATA max. 1950 kg DIMENSIUNI AUTOMOBIL -lungime: min. 4300mm -lăţime totala cu retrovizoare : min. 2000mm -Ampatament: min. 2650 mm VOLUM PORTBAGAJ-min. 410 L.(fara bancheta spate rabatata) ROATA DE REZERVA-de mărime normala GARDA LA SOL-min. 210 mm PROTECŢIE MOTOR-Scut de metal DOTĂRI: - ABS cu distribuirea forţei de franare (EBD) si asistenta la franarea de urgenta (EBA); - Airbag-uri frontale şofer si pasager; - Airbaguri laterale fata; - ASR + ESP (sisteme antipatinare si control al traiectoriei); - HSA (asistenta la pornire in rampa); - Sistem de monitorizare a presiunii in pneuri; - închidere centralizata cu telecomanda; - Geamuri electrice fata/spate; - Computer de bord; - Funcție Stop-Start; - Proiectoare ceata; - Bare de pavilion longitudinale » - Aer condiționat manual; - Radio: priza Jack, USB, Bluetooth®. - Senzor de lumina - Oglinzi retrovizoare reglabile electric si degivrante - Scaun şofer cu reglaj pe înălțime si lombar + cotirea centrala fata - Volan reglabil pe înălțime si adâncime - Regulator-limitator de viteza (Cruise Control) * - Jante R16; - Covorașe de cauciuc pentru habitaclu; - Apărătoare noroi fata/spate - Stingător de incendiu, trusa medicală, vesta reflectorizantă, triunghi reflectorizant SISTEM ANTIFURT imobilizator electronic CULOARE Alba GARANŢIE min. 3 ani ANUL FABRICAŢIEI automobil nou, fabricat in an. 2019-2020 TERMEN DE LIVRARE ‘ 60 zile CONFORMITATE Certificat de dealer autorizat
2 100 000,00 MDLmun.Chişinău
str. Asachi Gh., 67A
21.09.2020 → 30.11.2020Anulată

Documente 4

  • duae_0.doc
    doar metadateDocumentația de atribuire29.07.2020
  • anunt de participare autoturisme 2020.pdf
    doar metadateDocumentația de atribuire29.07.2020
  • anunt de participare autoturisme 2020.docx
    doar metadateDocumentația de atribuire29.07.2020
  • documentatia_standard_bunuri.docx
    doar metadateDocumentația de atribuire29.07.2020

Decizii de atribuire 3

FurnizorLotValoareaStatusPublicat
1Nu a avut loc30.07.2020 06:51 UTC
3Nu a avut loc30.07.2020 06:51 UTC
2Nu a avut loc30.07.2020 06:51 UTC

Modificări oficiale 1

30.07.2020 06:51 UTC
Mijloace de transport (autoturisme)
Eroare la indicarea sumei bugetului alocat