Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1594112463526
Reparația capitală a terenului de sport din componența IP Liceului Teoretic ”Mihai Eminescu” or.Cimișlia.
Anulată
Licitație deschisă
·Criteriu de atribuire: Doar prețul
Valoare estimată
3 464 908,78 MDL
Până la termen
expirat
31.07.2020 13:30 UTC
Licitație electronică: 03.08.2020 12:00 UTC
Loturi
1
Oferte depuse
Nu se publică
Sursa publică ofertele doar după stabilirea rezultatelor
Analiza AI a achiziției
Cum se formează analiza
Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.
- cerințele principale
- documentele necesare
- termenele importante
- riscuri și restricții
- citate din documentele-sursă
Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.
Analizează achiziția
Gratuit la start.
Achiziția este finalizată
Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.
Rezultatul procedurii: Procedură închisă fără câștigător
Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.
Prezentarea procedurii
Reparația capitală a terenului de sport din componența IP Liceului Teoretic ”Mihai Eminescu” or.Cimișlia.
Parametrii achiziției
- CPV
- 45 › 45236110-4 · Lucrări de nivelare a terenurilor de sport
- Categorie
- Lucrări
- Tipul procedurii
- Licitație deschisă
- Criteriu de atribuire
- Doar prețul
- Depunerea ofertei
- Depunere electronică
- Temei juridic
- Legislația națională privind achizițiile
- Finanțare UE
- nu
- Buget planificat
- 3 464 908,78 MDL
- Loturile pot fi combinate
- nu
- Modul de depunere (justificare)
- Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
- Finanțare
- IP Liceul Teoretic Mihai Eminescu · 3 464 908,78 MDL · 2020-07-01 → 2022-12-29
- Criterii de eligibilitate
- Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)
Etapele procedurii
Publicat
13.07.2020 · 09:04 UTC
Clarificarea condițiilor
07.07.2020 → 20.07.2020 06:30 UTC
Se primesc oferte
20.07.2020 → 31.07.2020 13:30 UTC
Executarea contractului
01.08.2020 → 30.12.2022 06:00 UTC
Obiectele achiziției 1
| # | Obiectele achiziției | CPV | Cantitate |
|---|---|---|---|
| 1 | Reparația capitală a terenului de sport din componența IP Liceului Teoretic ”Mihai Eminescu” or.Cimișlia. | 45236119-7 Lucrări de reparare a terenurilor de sport | 1 buc. |
Loturi 1
| # | Loturi | Valoarea | Locul executării | Perioada de livrare/execuție | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Reparația capitală a terenului de sport din componența IP Liceului Teoretic ”Mihai Eminescu” or.Cimișlia. | 3 464 908,78 MDL | or.Cimişlia str.Mihai Eminescu 48 | 01.08.2020 → 30.12.2022 | Anulată |
Întrebări și răspunsuri 3
07.07.2020 11:53 UTC · documentatia
Anexati caietul de sarcini
Răspunsul autorității: am anexat
13.07.2020 08:48 UTC · Caiet de sarcini
"Pardoseala hard Ecowhole este deja donată beneficiarului cu statut gratis" ???
In pozitiile 1.27, 1.36, 1.44, 1.63 si 1.72 se exclud toate materialele, odata ce dvs declarati ca pardoseala deja este donata si e necesar doar montarea acesteia?
O alta intrebare se refera la garantia de buna de executie, care dvs notati ca va fi valabila pina la receptia finala a lucrarilor!!! Va rugam sa modificati textul dat in receptia la terminarea lucrarilor, deoarece atunci se da in exploatare obiectul si porneste perioada de garantie. Odata receptionat obiectul, se returneaza garantia de buna executie si se porneste perioada de garantie a lucrarilor.
Va multumim anticipat.
07.07.2020 16:56 UTC · Documentatie de atribuire
Argumentati va rog modificarea cardinala a solicitarilor in anuntul de participare?!!!
Rog sa explicati va rog sensul solicitarii pardoselilor hard doar Ecowhole?! Dvst urmariti favorizarea anumitor concurenti?! Pardoseli hard sunt si multe altele insa dvst solicitati anume Ecowhole ! Dvst favorizati intentionat ART SPORT SRL ?
Răspunsul autorității: În anunț de participare sunt schimbări deoarece am schimbat criteriul de evaluare. Pardoseala hard Ecowhole este deja donată beneficiarului cu statut gratis. La această donație SRL ART SPORT nu are nicio contribuție!
Documente 9
- sa.pdf
- rezistenta.pdf
- duae teren sportiv.doc
- caiet de sarcini.signed.pdf
- anunt de particip teren sport.signed.pdf
- doc standard teren sportiv.docx
- sc.pdf
- pg.pdf
- r10.pdf
Decizii de atribuire 1
| Furnizor | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|
| — | Nu a avut loc | 13.07.2020 09:04 UTC |
Modificări oficiale 5
07.07.2020 11:54 UTC
General change of Contract Notice
07.07.2020 12:33 UTC
General change of Contract Notice
07.07.2020 12:37 UTC
General change of Contract Notice
13.07.2020 09:03 UTC
General change of Contract Notice
13.07.2020 09:04 UTC
Reparația capitală a terenului de sport din componența IP Liceului Teoretic ”Mihai Eminescu” or.Cimișlia.
Nu este o licitație electronică doar Licitație Deschisă