Вернуться в каталог
ocds-b3wdp1-MD-1593607685590
Autovehicul (microbuz) REPETAT
Завершена
Открытый тендер
·Критерий выбора: Только цена
Оценочная стоимость
795 622,00 MDL
До дедлайна
истёк
21.07.2020 08:00 UTC
Лоты
1
Поданные предложения
1
AI-разбор закупки
Как формируется анализ
Проверьте ключевые требования, документы, сроки и возможные риски перед подготовкой предложения.
- основные требования
- необходимые документы
- важные сроки
- риски и ограничения
- цитаты из исходных документов
Закупка завершена — разбор носит справочный характер.
Проанализировать закупку
Бесплатно на старте.
Закупка завершена
Участие в этой процедуре больше невозможно. Ниже — историческая справка: победитель, суммы и результаты. Профильная оценка «подходит ли вам» показывается только для активных закупок.
Итог процедуры: Победитель определён
По данным реестра MTender; мы ничего не досчитываем.
Обзор процедуры
În conformitate cu Acordul dintre Guvernul Republicii Moldova și Guvernul Republicii Federale Germania privind cooperarea pentru dezvoltare, semnat la 10 iulie 2014, ratificat prin Legea nr.58 din 09.04.2015 și în conformitate cu art. 104, alin. c1 „Livrările scutite de TVA cu drept de deducere” al Codului Fiscal, serviciile și mărfurile procurate în cadrul activității Agenției de Cooperare Internațională a Germaniei, GIZ (anterior-Biroul de Cooperare Tehnică a Germaniei, GTZ), codul fiscal 42297012, se scutesc de TVA, cu drept de deducere (8721152310221- „Modernizarea serviciilor publice locale în Republica Moldova (faza II)”, Monitorul Oficial nr.451-463 (6374-6386) din 29.12.2017, Agenția de Dezvoltare Regională Centru este specificată ca beneficiar al Acordului de Finanțare nr.81246250 din 23.09.2019 finanțat de către GIZ.
Параметры закупки
- CPV
- 34 › 34100000-8 · Autovehicule
- Категория
- Товары
- Тип процедуры
- Открытый тендер
- Критерий выбора
- Только цена
- Подача предложения
- Электронная подача
- Правовое основание
- Национальное законодательство о закупках
- Финансирование ЕС
- нет
- Плановый бюджет
- 795 622,00 MDL
- Лоты можно объединять
- нет
- Порядок подачи (обоснование)
- Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
- Финансирование
- Agenția de Dezvoltare Regională Centru · 795 622,00 MDL · 2020-03-12 → 2020-12-30
- Критерии допуска
- Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)
Этапы процедуры
Опубликовано
03.07.2020 · 09:13 UTC
Разъяснение условий
01.07.2020 → 17.07.2020 14:00 UTC
Принимают предложения
17.07.2020 → 21.07.2020 08:00 UTC
Определение победителя
21.07.2020
Исполнение контракта
23.07.2020 → 31.12.2020 14:38 UTC
Предметы закупки 1
| # | Предметы закупки | CPV | Количество |
|---|---|---|---|
| 1 | Autovehicul (microbuz) REPETAT | 34100000-8 Autovehicule | 1 шт. |
Лоты 1
| # | Лоты | Сумма | Место исполнения | Период поставки/исполнения | Статус |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Autovehicul (microbuz) REPETAT În conformitate cu Acordul dintre Guvernul Republicii Moldova și Guvernul Republicii Federale Germania privind cooperarea pentru dezvoltare, semnat la 10 iulie 2014, ratificat prin Legea nr.58 din 09.04.2015 și în conformitate cu art. 104, alin. c1 „Livrările scutite de TVA cu drept de deducere” al Codului Fiscal, serviciile și mărfurile procurate în cadrul activității Agenției de Cooperare Internațională a Germaniei, GIZ (anterior-Biroul de Cooperare Tehnică a Germaniei, GTZ), codul fiscal 42297012, se scutesc de TVA, cu drept de deducere (8721152310221- „Modernizarea serviciilor publice locale în Republica Moldova (faza II)”, Monitorul Oficial nr.451-463 (6374-6386) din 29.12.2017, Agenția de Dezvoltare Regională Centru este specificată ca beneficiar al Acordului de Finanțare nr.81246250 din 23.09.2019 finanțat de către GIZ. | 795 622,00 MDL | or.Ialoveni str. Alexandru cel Bun, 33 | 23.07.2020 → 31.12.2020 | Присуждено |
Документы 6
- 1. anunt de participare autovehicul giz 2020 repetat.docx
- 2. documentatia_standard_bunurigiz.docx
- 3. duae autovehicul giz 2020.doc
- 4. caiet de sarcini autovehicul giz 2020 repetat (1).docx
- 3. duae_autovehicul_giz_2.doc
- 2. documentatia_standard_bunurigiz_2.docx
Поданные предложения 1
| Участник | Сумма | Статус | Опубликовано |
|---|---|---|---|
| SC Rumeon SRL | 612 990,00 MDL | На рассмотрении | 20.07.2020 11:22 UTC |
Решения о присуждении 1
| Поставщик | Сумма | Статус | Опубликовано |
|---|---|---|---|
| SC Rumeon SRL | 612 990,00 MDL | Победитель определён | 22.07.2020 06:33 UTC |
Официальные изменения 1
03.07.2020 09:13 UTC
General change of Contract Notice
Контракты 1
| Поставщик | Присуждённая сумма | Статус | Опубликовано |
|---|---|---|---|
| SC Rumeon SRL | 612 990,00 MDL | Договор в подготовке | 04.08.2020 12:32 UTC |
Сумму договора источник не публикует — показана сумма решения о присуждении.