Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1593607685590
Autovehicul (microbuz) REPETAT
Finalizată
Licitație deschisă
·Criteriu de atribuire: Doar prețul
Valoare estimată
795 622,00 MDL
Până la termen
expirat
21.07.2020 08:00 UTC
Loturi
1
Oferte depuse
1
Analiza AI a achiziției
Cum se formează analiza
Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.
- cerințele principale
- documentele necesare
- termenele importante
- riscuri și restricții
- citate din documentele-sursă
Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.
Analizează achiziția
Gratuit la start.
Achiziția este finalizată
Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.
Rezultatul procedurii: Câștigător desemnat
Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.
Prezentarea procedurii
În conformitate cu Acordul dintre Guvernul Republicii Moldova și Guvernul Republicii Federale Germania privind cooperarea pentru dezvoltare, semnat la 10 iulie 2014, ratificat prin Legea nr.58 din 09.04.2015 și în conformitate cu art. 104, alin. c1 „Livrările scutite de TVA cu drept de deducere” al Codului Fiscal, serviciile și mărfurile procurate în cadrul activității Agenției de Cooperare Internațională a Germaniei, GIZ (anterior-Biroul de Cooperare Tehnică a Germaniei, GTZ), codul fiscal 42297012, se scutesc de TVA, cu drept de deducere (8721152310221- „Modernizarea serviciilor publice locale în Republica Moldova (faza II)”, Monitorul Oficial nr.451-463 (6374-6386) din 29.12.2017, Agenția de Dezvoltare Regională Centru este specificată ca beneficiar al Acordului de Finanțare nr.81246250 din 23.09.2019 finanțat de către GIZ.
Parametrii achiziției
- CPV
- 34 › 34100000-8 · Autovehicule
- Categorie
- Bunuri
- Tipul procedurii
- Licitație deschisă
- Criteriu de atribuire
- Doar prețul
- Depunerea ofertei
- Depunere electronică
- Temei juridic
- Legislația națională privind achizițiile
- Finanțare UE
- nu
- Buget planificat
- 795 622,00 MDL
- Loturile pot fi combinate
- nu
- Modul de depunere (justificare)
- Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
- Finanțare
- Agenția de Dezvoltare Regională Centru · 795 622,00 MDL · 2020-03-12 → 2020-12-30
- Criterii de eligibilitate
- Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)
Etapele procedurii
Publicat
03.07.2020 · 09:13 UTC
Clarificarea condițiilor
01.07.2020 → 17.07.2020 14:00 UTC
Se primesc oferte
17.07.2020 → 21.07.2020 08:00 UTC
Desemnarea câștigătorului
21.07.2020
Executarea contractului
23.07.2020 → 31.12.2020 14:38 UTC
Obiectele achiziției 1
| # | Obiectele achiziției | CPV | Cantitate |
|---|---|---|---|
| 1 | Autovehicul (microbuz) REPETAT | 34100000-8 Autovehicule | 1 buc. |
Loturi 1
| # | Loturi | Valoarea | Locul executării | Perioada de livrare/execuție | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Autovehicul (microbuz) REPETAT În conformitate cu Acordul dintre Guvernul Republicii Moldova și Guvernul Republicii Federale Germania privind cooperarea pentru dezvoltare, semnat la 10 iulie 2014, ratificat prin Legea nr.58 din 09.04.2015 și în conformitate cu art. 104, alin. c1 „Livrările scutite de TVA cu drept de deducere” al Codului Fiscal, serviciile și mărfurile procurate în cadrul activității Agenției de Cooperare Internațională a Germaniei, GIZ (anterior-Biroul de Cooperare Tehnică a Germaniei, GTZ), codul fiscal 42297012, se scutesc de TVA, cu drept de deducere (8721152310221- „Modernizarea serviciilor publice locale în Republica Moldova (faza II)”, Monitorul Oficial nr.451-463 (6374-6386) din 29.12.2017, Agenția de Dezvoltare Regională Centru este specificată ca beneficiar al Acordului de Finanțare nr.81246250 din 23.09.2019 finanțat de către GIZ. | 795 622,00 MDL | or.Ialoveni str. Alexandru cel Bun, 33 | 23.07.2020 → 31.12.2020 | Atribuit |
Documente 6
- 1. anunt de participare autovehicul giz 2020 repetat.docx
- 2. documentatia_standard_bunurigiz.docx
- 3. duae autovehicul giz 2020.doc
- 4. caiet de sarcini autovehicul giz 2020 repetat (1).docx
- 3. duae_autovehicul_giz_2.doc
- 2. documentatia_standard_bunurigiz_2.docx
Oferte depuse 1
| Ofertant | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|
| SC Rumeon SRL | 612 990,00 MDL | În examinare | 20.07.2020 11:22 UTC |
Decizii de atribuire 1
| Furnizor | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|
| SC Rumeon SRL | 612 990,00 MDL | Câștigător desemnat | 22.07.2020 06:33 UTC |
Modificări oficiale 1
03.07.2020 09:13 UTC
General change of Contract Notice
Contracte 1
| Furnizor | Suma atribuită | Status | Publicat |
|---|---|---|---|
| SC Rumeon SRL | 612 990,00 MDL | Contract în pregătire | 04.08.2020 12:32 UTC |
Sursa nu publică suma contractului — este afișată suma deciziei de atribuire.