Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1592292454571
Reactivi de laborator
Finalizată
Achiziție de valoare mică
·Criteriu de atribuire: Doar prețul
Valoare estimată
270 742,00 MDL
Până la termen
expirat
25.06.2020 13:00 UTC
Licitație electronică: 26.06.2020 10:00 UTC
Loturi
7
Oferte depuse
15
Analiza AI a achiziției
Cum se formează analiza
Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.
- cerințele principale
- documentele necesare
- termenele importante
- riscuri și restricții
- citate din documentele-sursă
Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.
Analizează achiziția
Gratuit la start.
Achiziția este finalizată
Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.
Rezultatul procedurii: Câștigător desemnat
Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.
Prezentarea procedurii
Reactivi de laborator
Parametrii achiziției
- CPV
- 33 › 33696500-0 · Reactivi de laborator
- Categorie
- Bunuri
- Tipul procedurii
- Achiziție de valoare mică
- Criteriu de atribuire
- Doar prețul
- Depunerea ofertei
- Depunere electronică
- Temei juridic
- Legislația națională privind achizițiile
- Finanțare UE
- nu
- Buget planificat
- 270 742,00 MDL
- Loturile pot fi combinate
- nu
- Modul de depunere (justificare)
- Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
- Finanțare
- IMSP Centrul de Sanatate Straseni · 270 742,00 MDL · 2020-06-16 → 2020-12-30
- Criterii de eligibilitate
- Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)
Etapele procedurii
Publicat
18.06.2020 · 08:41 UTC
Clarificarea condițiilor
16.06.2020 → 21.06.2020 13:00 UTC
Se primesc oferte
21.06.2020 → 25.06.2020 13:00 UTC
Desemnarea câștigătorului
26.06.2020
Executarea contractului
26.06.2020 → 30.12.2020 08:53 UTC
Obiectele achiziției 7
| # | Lot | Obiectele achiziției | CPV | Cantitate |
|---|---|---|---|---|
| 1 | 1 | Acid uric Mono SL flx50-100ml | 33696500-0 Reactivi de laborator | 900 ml |
| 2 | 6 | Toliclon anti A | 33696500-0 Reactivi de laborator | 4 ml |
| 3 | 5 | Tromboplastin cu clorura de calciu Lichid intr-un flacon, cu activitatea 14-18 sec.,ISI 1.1 solubil | 33696500-0 Reactivi de laborator | 5 000 ml |
| 4 | 7 | Solutie de diluare 3 DIFF | 33696500-0 Reactivi de laborator | 3 ml |
| 5 | 3 | HBsAG(96teste) | 33696500-0 Reactivi de laborator | 3 ml |
| 6 | 4 | Adaptere pentru cuve pediatrice 65x15mm(10unit/set) | 33696500-0 Reactivi de laborator | 2 ml |
| 7 | 2 | CBC Timepac | 33696500-0 Reactivi de laborator | 4 ml |
Loturi 7
| # | Loturi | Valoarea | Locul executării | Perioada de livrare/execuție | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Reagenti, calibratori si material de control pentru Analizator biochimic automat Selectra ProM,prod.Vital Scient. Reactivi de laborator | 94 983,00 MDL | mun.Străşeni Str. Stefan cel Mare 105 | 26.06.2020 → 30.12.2020 | Atribuit |
| 2 | Analizatorul automate de hematologie 6 diff Advia 2120i SIEMENS Reactivi de laborator | 140 808,00 MDL | mun.Străşeni Str. Stefan cel Mare 105 | 26.06.2020 → 30.12.2020 | Atribuit |
| 3 | Specificatii standart pentru investigatii imunologice. Reactivi de laborator | 2 660,00 MDL | mun.Străşeni Str. Stefan cel Mare 105 | 26.06.2020 → 30.12.2020 | Atribuit |
| 4 | Solutii deSpalare sim Consumabile pentru Analizator biochimic automat Selectra ProM,prod.Vital Scient. Reactivi de laborator | 20 780,00 MDL | mun.Străşeni Str. Stefan cel Mare 105 | 26.06.2020 → 30.12.2020 | Atribuit |
| 5 | Cercetarea sistemului de hemostaza. Reactivi de laborator | 5 652,00 MDL | mun.Străşeni Str. Stefan cel Mare 105 | 26.06.2020 → 30.12.2020 | Atribuit |
| 6 | Reagent pentru determinarea grupelor sanguine si factorului Rezus Reactivi de laborator | 492,00 MDL | mun.Străşeni Str. Stefan cel Mare 105 | 26.06.2020 → 30.12.2020 | Atribuit |
| 7 | Reagenti si consumabile, pentru analizator hematologic PCE-210 de tip inchis. Reactivi de laborator | 5 367,00 MDL | mun.Străşeni Str. Stefan cel Mare 105 | 26.06.2020 → 30.12.2020 | Atribuit |
Întrebări și răspunsuri 1
18.06.2020 08:41 UTC · reagenti pentru hemostază
Buna ziua, va rugam sa ne explicati pentru reagent de tromboplastina în anunt de particitare este indicat 5000 teste iar pe platforma 5000 mililitri. Care este unitatea de masura corecta solicitata? În caz dacă este corect 5000 teste atunci spuneti-ne va rog frumos cîți microlitri se utilizează la o proba?
Răspunsul autorității: Unitatea de masura sunt 5000 teste.La determinarea unui test este necesar 0.1 ml de reagent.Multumim pentru intrebare o zi frumoasa in continuare.
Documente 3
- documentatia_cop .docx
- duae .doc
- anunt de participare.pdf
Oferte depuse 15
| Ofertant | Lot | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|---|
| Profilabdiagnostic SRL | 5 | 4 668,00 MDL | În examinare | 24.06.2020 13:28 UTC |
| FSP DAC-SpectroMed SRL | 5 | 4 440,00 MDL | În examinare | 25.06.2020 07:55 UTC |
| Sanmedico | 5 | 4 750,00 MDL | În examinare | 24.06.2020 08:52 UTC |
| GBG-MLD SRL | 6 | 409,00 MDL | În examinare | 23.06.2020 13:09 UTC |
| ICS Diamedix Impex | 2 | 123 640,00 MDL | În examinare | 24.06.2020 10:42 UTC |
| GBG-MLD SRL | 3 | 2 400,00 MDL | În examinare | 23.06.2020 13:09 UTC |
| Sanmedico | 3 | 1 350,00 MDL | În examinare | 24.06.2020 08:35 UTC |
| FSP DAC-SpectroMed SRL | 7 | 5 693,00 MDL | În examinare | 25.06.2020 07:51 UTC |
| FSP DAC-SpectroMed SRL | 1 | 47 264,25 MDL | În examinare | 25.06.2020 10:13 UTC |
| FSP DAC-SpectroMed SRL | 3 | 1 125,00 MDL | În examinare | 25.06.2020 07:54 UTC |
| GBG-MLD SRL | 4 | 20 600,00 MDL | În examinare | 23.06.2020 13:09 UTC |
| Profilabdiagnostic SRL | 3 | 1 152,00 MDL | În examinare | 24.06.2020 13:30 UTC |
| GBG-MLD SRL | 1 | 90 132,50 MDL | În examinare | 23.06.2020 13:10 UTC |
| GBG-MLD SRL | 5 | 4 500,00 MDL | În examinare | 23.06.2020 13:09 UTC |
| GBG-MLD SRL | 7 | 5 245,00 MDL | În examinare | 23.06.2020 13:08 UTC |
Decizii de atribuire 15
| Furnizor | Lot | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|---|
| Profilabdiagnostic SRL | 5 | 4 100,00 MDL | Rezultat nedivulgat | 26.06.2020 12:10 UTC |
| FSP DAC-SpectroMed SRL | 3 | 1 044,90 MDL | Ofertele au fost respinse | 24.07.2020 08:31 UTC |
| GBG-MLD SRL | 3 | 2 400,00 MDL | Câștigător desemnat | 24.07.2020 08:32 UTC |
| GBG-MLD SRL | 7 | 5 245,00 MDL | Câștigător desemnat | 24.07.2020 08:25 UTC |
| Sanmedico | 5 | 3 990,00 MDL | Rezultat nedivulgat | 26.06.2020 12:10 UTC |
| GBG-MLD SRL | 6 | 409,00 MDL | Câștigător desemnat | 24.07.2020 08:33 UTC |
| GBG-MLD SRL | 4 | 20 600,00 MDL | Câștigător desemnat | 24.07.2020 08:30 UTC |
| Profilabdiagnostic SRL | 3 | 1 069,98 MDL | Ofertele au fost respinse | 24.07.2020 08:32 UTC |
| GBG-MLD SRL | 5 | 3 450,00 MDL | Câștigător desemnat | 24.07.2020 08:34 UTC |
| GBG-MLD SRL | 1 | 90 132,50 MDL | Câștigător desemnat | 24.07.2020 08:29 UTC |
| FSP DAC-SpectroMed SRL | 5 | 3 449,90 MDL | Ofertele au fost respinse | 24.07.2020 08:34 UTC |
| Sanmedico | 3 | 930,00 MDL | Ofertele au fost respinse | 24.07.2020 08:31 UTC |
| ICS Diamedix Impex | 2 | 123 640,00 MDL | Câștigător desemnat | 24.07.2020 06:24 UTC |
| FSP DAC-SpectroMed SRL | 1 | 47 264,25 MDL | Ofertele au fost respinse | 24.07.2020 08:28 UTC |
| FSP DAC-SpectroMed SRL | 7 | 5 693,00 MDL | Rezultat nedivulgat | 26.06.2020 12:10 UTC |
Contracte 7
| Furnizor | Lot | Suma atribuită | Status | Publicat |
|---|---|---|---|---|
| GBG-MLD SRL | 6 | 409,00 MDL | Contract în pregătire | 04.08.2020 10:35 UTC |
| ICS Diamedix Impex | 2 | 123 640,00 MDL | Contract în pregătire | 24.07.2020 06:24 UTC |
| GBG-MLD SRL | 7 | 5 245,00 MDL | Contract în pregătire | 04.08.2020 10:36 UTC |
| GBG-MLD SRL | 3 | 2 400,00 MDL | Contract în pregătire | 04.08.2020 10:34 UTC |
| GBG-MLD SRL | 5 | 3 450,00 MDL | Contract în pregătire | 04.08.2020 10:36 UTC |
| GBG-MLD SRL | 1 | 90 132,50 MDL | Contract în pregătire | 04.08.2020 10:33 UTC |
| GBG-MLD SRL | 4 | 20 600,00 MDL | Contract în pregătire | 04.08.2020 10:34 UTC |
Sursa nu publică suma contractului — este afișată suma deciziei de atribuire.