Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1591962793308
Documente de strictă evidenţă
Finalizată
Achiziție de valoare mică (micro)
·Criteriu de atribuire: Doar prețul
Valoare estimată
95 034,00 MDL
Până la termen
expirat
25.06.2020 11:12 UTC
Loturi
4
Oferte depuse
15
Analiza AI a achiziției
Cum se formează analiza
Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.
- cerințele principale
- documentele necesare
- termenele importante
- riscuri și restricții
- citate din documentele-sursă
Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.
Analizează achiziția
Gratuit la start.
Achiziția este finalizată
Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.
Rezultatul procedurii: Câștigător desemnat
Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.
Prezentarea procedurii
Documente de strictă evidenţă
Parametrii achiziției
- CPV
- 22 › 22800000-8 · Registre, registre contabile, clasoare, formulare şi alte articole imprimate de papetărie din hârtie sau din carton
- Categorie
- Bunuri
- Tipul procedurii
- Achiziție de valoare mică (micro)
- Criteriu de atribuire
- Doar prețul
- Depunerea ofertei
- Depunere electronică
- Temei juridic
- Legislația națională privind achizițiile
- Finanțare UE
- nu
- Buget planificat
- 95 034,00 MDL
- Loturile pot fi combinate
- nu
- Modul de depunere (justificare)
- Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
- Finanțare
- AGENŢIA ASIGURARE RESURSE ŞI ADMINISTRARE PATRIMONIU A MINISTERULUI APĂRĂRII · 95 034,00 MDL · 2020-06-12 → 2020-12-30
- Criterii de eligibilitate
- Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)
Etapele procedurii
Publicat
16.06.2020 · 07:57 UTC
Clarificarea condițiilor
12.06.2020 → 19.06.2020 14:12 UTC
Se primesc oferte
19.06.2020 → 25.06.2020 11:12 UTC
Desemnarea câștigătorului
25.06.2020
Executarea contractului
13.07.2020 → 31.12.2020 13:07 UTC
Obiectele achiziției 4
| # | Lot | Obiectele achiziției | CPV | Cantitate |
|---|---|---|---|---|
| 1 | 3 | Proces-verbal cu privire la contravenţie. Tiparul în 2 culori pe hârtie auto-copiatoare de culoare albă, format A4. Să fie codificat printr-un cod de bare. Fiecare Proces-verbal cu privire la contravenţie are număr de înregistrare individual, începând cu MA nr. xxxxxxx1*. *numărul de ordine v-a fi remis la momentul încheierii contractului. Mostra va fi prezentată de către fiecare operator economic în termen de 5 zile de la termenul limită de depunere a ofertelor conform modelului existent. Modelul respectiv poate fi vizualizat la sediul Autorităţii Contractante. | 22800000-8 Registre, registre contabile, clasoare, formulare şi alte articole imprimate de papetărie din hârtie sau din carton | 7 000 buc. |
| 2 | 4 | Livret militar. Tiparul pe hârtie specială cu minimum 4 semne de protecţie. Densitatea hârtiei din interior nu mai puţin de 90 g/m² şi în 2 culori, cu min. 2 semne de protecţie. Interiorul blocului – cusut cu aţă. Coperta cu colţurile dreptunghiulare din carton cu densitatea min. 250 g/m² acoperită cu Baladec. Fiecare livret militar are număr de înregistrare individual, începând cu LM nr. xxxxx4*, cifrele sunt imprimate în volum, cu vopsea roşie, iar în raze UV luminiscenţa acestuia să fie de culoare orange. *numărul de ordine v-a fi remis la momentul încheierii contractului. Mostra va fi prezentată de către fiecare operator economic în termen de 5 zile de la termenul limită de depunere a ofertelor conform modelului existent. Modelul respectiv poate fi vizualizat la sediul Autorităţii Contractante. | 22800000-8 Registre, registre contabile, clasoare, formulare şi alte articole imprimate de papetărie din hârtie sau din carton | 12 000 buc. |
| 3 | 2 | Fişă de evidenţă. Tiparul pe carton de tip „Alaska” sau echivalent cu densitatea min. 275 g/m². Fiecare fişă de evidenţă are număr de înregistrare individual, începând cu AB nr. xxxxxx3*. *numărul de ordine v-a fi remis la momentul încheierii contractului. Mostra va fi prezentată de către fiecare operator economic în termen de 5 zile de la termenul limită de depunere a ofertelor conform modelului existent. Modelul respectiv poate fi vizualizat la sediul Autorităţii Contractante. | 22800000-8 Registre, registre contabile, clasoare, formulare şi alte articole imprimate de papetărie din hârtie sau din carton | 30 000 buc. |
| 4 | 1 | Adeverinţă de recrutare. Tiparul pe hârtie specială cu min. 2 semne de protecţie. Interiorul blocului – cusut cu scoabe. Coperta cu colţurile dreptunghiulare din carton cu densitatea min. 200 g/m². Fiecare adeverinţă de recrutare are număr de înregistrare individual, începând cu AB nr. xxxxxx4*. *numărul de ordine v-a fi remis la momentul încheierii contractului. Mostra va fi prezentată de către fiecare operator economic în termen de 5 zile de la termenul limită de depunere a ofertelor conform modelului existent. Modelul respectiv poate fi vizualizat la sediul Autorităţii Contractante. | 22800000-8 Registre, registre contabile, clasoare, formulare şi alte articole imprimate de papetărie din hârtie sau din carton | 15 000 buc. |
Loturi 4
| # | Loturi | Valoarea | Locul executării | Perioada de livrare/execuție | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Adeverinţă de recrutare | 22 500,00 MDL | mun.Chişinău şos.Hînceşti 84 | 13.07.2020 → 31.12.2020 | Atribuit |
| 2 | Fişă de evidenţă | 23 750,00 MDL | mun.Chişinău şos.Hînceşti 84 | 13.07.2020 → 31.12.2020 | Atribuit |
| 3 | Proces-verbal cu privire la contravenţie | 8 284,00 MDL | mun.Chişinău şos.Hînceşti 84 | 13.07.2020 → 31.12.2020 | Atribuit |
| 4 | Livret militar | 40 500,00 MDL | mun.Chişinău şos.Hînceşti 84 | 13.07.2020 → 31.12.2020 | Atribuit |
Întrebări și răspunsuri 3
18.06.2020 09:43 UTC · nr. pagini
câte pagini are adeverinta de recrutare? Numărul de înregistrare se repetă pe toate paginile și coperta?
Tipar în 1 culoare (alb/negru)?
Răspunsul autorității: Adeverinţa de recrutare are 12 pagini.
Numarul de înregistrare se repetă pe paginile 1, 3, 5, 7, 9, 11.
Tiparul se va efectua într-o culoare (alb/negru)
16.06.2020 07:57 UTC · set din 2, 3 sau mai multe foi?
Dacă proces-verbal este pe hârtie autocopiantă, atunci din câte foi este compus un set? 2, 3 sau mai mult? toate foile sunt pe hârtie albă?
Tirajul de 7000 se referă la nr. de seturi?
Răspunsul autorității: Setul este compus din 2 foi, originalul şi copia. Ambele foi sunt albe. Tirajul se referă la set.
16.06.2020 08:00 UTC · dimensiuni?
Ce format are fișa de evidență?
În câte culori se va realiza tiparul?
Pe o față sau pe amândouă fețe?
Răspunsul autorității: 23x31,5 cm. Alb-negru. Faţă-verso. Modelele existente pot fi vizualizate la sediul Autorităţii Contractante.
Documente 1
- anunt de participare.signed.pdf
Oferte depuse 15
| Ofertant | Lot | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|---|
| "Baștina-RADOG" | 3 | 5 044,00 MDL | În examinare | 23.06.2020 13:54 UTC |
| IS FEP "Tipografia Centrala" | 4 | 36 000,00 MDL | În examinare | 24.06.2020 11:03 UTC |
| Metrompaş | 4 | 54 000,00 MDL | În examinare | 23.06.2020 10:38 UTC |
| "Baștina-RADOG" | 1 | 21 899,51 MDL | În examinare | 23.06.2020 13:54 UTC |
| Metrompaş | 2 | 23 750,00 MDL | În examinare | 23.06.2020 10:37 UTC |
| Metrompaş | 1 | 25 000,00 MDL | În examinare | 23.06.2020 10:39 UTC |
| IS FEP "Tipografia Centrala" | 1 | 12 000,00 MDL | În examinare | 24.06.2020 11:03 UTC |
| IS FEP "Tipografia Centrala" | 3 | 8 400,00 MDL | În examinare | 24.06.2020 11:04 UTC |
| Tipografia-Sirius SRL | 3 | 7 350,00 MDL | În examinare | 23.06.2020 05:35 UTC |
| Nova Imprim SRL | 1 | 18 331,50 MDL | În examinare | 25.06.2020 09:02 UTC |
| IS FEP "Tipografia Centrala" | 2 | 18 750,00 MDL | În examinare | 24.06.2020 11:02 UTC |
| Metrompaş | 3 | 5 833,33 MDL | În examinare | 23.06.2020 10:38 UTC |
| "Baștina-RADOG" | 2 | 23 746,00 MDL | În examinare | 23.06.2020 13:54 UTC |
| Nova Imprim SRL | 2 | 21 037,50 MDL | În examinare | 25.06.2020 09:04 UTC |
| Nova Imprim SRL | 3 | 8 398,50 MDL | În examinare | 25.06.2020 09:03 UTC |
Decizii de atribuire 15
| Furnizor | Lot | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|---|
| Nova Imprim SRL | 3 | 8 398,50 MDL | Rezultat nedivulgat | 25.06.2020 11:12 UTC |
| Metrompaş | 3 | 5 833,33 MDL | Rezultat nedivulgat | 25.06.2020 11:12 UTC |
| "Baștina-RADOG" | 2 | 23 746,00 MDL | Rezultat nedivulgat | 25.06.2020 11:12 UTC |
| Metrompaş | 4 | 54 000,00 MDL | Rezultat nedivulgat | 25.06.2020 11:12 UTC |
| Tipografia-Sirius SRL | 3 | 7 350,00 MDL | Rezultat nedivulgat | 25.06.2020 11:12 UTC |
| Metrompaş | 2 | 23 750,00 MDL | Rezultat nedivulgat | 25.06.2020 11:12 UTC |
| IS FEP "Tipografia Centrala" | 2 | 18 750,00 MDL | Câștigător desemnat | 09.07.2020 06:42 UTC |
| IS FEP "Tipografia Centrala" | 3 | 8 400,00 MDL | Rezultat nedivulgat | 25.06.2020 11:12 UTC |
| Nova Imprim SRL | 2 | 21 037,50 MDL | Rezultat nedivulgat | 25.06.2020 11:12 UTC |
| "Baștina-RADOG" | 3 | 5 044,00 MDL | Câștigător desemnat | 09.07.2020 06:42 UTC |
| Metrompaş | 1 | 25 000,00 MDL | Rezultat nedivulgat | 25.06.2020 11:12 UTC |
| Nova Imprim SRL | 1 | 18 331,50 MDL | Rezultat nedivulgat | 25.06.2020 11:12 UTC |
| "Baștina-RADOG" | 1 | 21 899,51 MDL | Rezultat nedivulgat | 25.06.2020 11:12 UTC |
| IS FEP "Tipografia Centrala" | 4 | 36 000,00 MDL | Câștigător desemnat | 09.07.2020 06:43 UTC |
| IS FEP "Tipografia Centrala" | 1 | 12 000,00 MDL | Câștigător desemnat | 09.07.2020 06:43 UTC |
Contracte 4
| Furnizor | Lot | Suma atribuită | Status | Publicat |
|---|---|---|---|---|
| IS FEP "Tipografia Centrala" | 4 | 36 000,00 MDL | Contract în pregătire | 01.09.2020 04:43 UTC |
| IS FEP "Tipografia Centrala" | 1 | 12 000,00 MDL | Contract în pregătire | 01.09.2020 04:43 UTC |
| IS FEP "Tipografia Centrala" | 2 | 18 750,00 MDL | Contract în pregătire | 01.09.2020 04:42 UTC |
| "Baștina-RADOG" | 3 | 5 044,00 MDL | Contract în pregătire | 01.09.2020 04:42 UTC |
Sursa nu publică suma contractului — este afișată suma deciziei de atribuire.