Înapoi la catalog
Achiziție publică·ocds-b3wdp1-MD-1577167675383
Maşini-unelte
Finalizată
Licitație deschisă
·Criteriu de atribuire: Doar prețul
Valoare estimată
205 000,00 MDL
Până la termen
expirat
14.01.2020 06:10 UTC
Loturi
3
Oferte depuse
14
Analiza AI a achiziției
Cum se formează analiza
Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.
- cerințele principale
- documentele necesare
- termenele importante
- riscuri și restricții
- citate din documentele-sursă
Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.
Analizează achiziția
Gratuit la start.
Achiziția este finalizată
Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.
Rezultatul procedurii: Câștigător desemnat
Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.
Prezentarea procedurii
Maşini-unelte
Parametrii achiziției
- CPV
- 42 › 42600000-2 · Maşini-unelte
- Categorie
- Bunuri
- Tipul procedurii
- Licitație deschisă
- Criteriu de atribuire
- Doar prețul
- Depunerea ofertei
- Depunere electronică
- Temei juridic
- Legislația națională privind achizițiile
- Finanțare UE
- nu
- Buget planificat
- 205 000,00 MDL
- Loturile pot fi combinate
- nu
- Modul de depunere (justificare)
- Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
- Finanțare
- REGIA TRANSPORT ELECTRIC Î.M. · 205 000,00 MDL · 2020-01-01 → 2020-12-31
- Criterii de eligibilitate
- Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)
Etapele procedurii
Publicat
24.12.2019 · 06:18 UTC
Clarificarea condițiilor
24.12.2019 → 03.01.2020 06:10 UTC
Se primesc oferte
03.01.2020 → 14.01.2020 06:10 UTC
Desemnarea câștigătorului
14.01.2020
Executarea contractului
15.01.2020 → 15.02.2020 00:00 UTC
Obiectele achiziției 3
| # | Lot | Obiectele achiziției | CPV | Cantitate |
|---|---|---|---|---|
| 1 | 2 | Burghiu | 42600000-2 Maşini-unelte | 1 485 buc. |
| 2 | 1 | Disc abraziv metal | 42600000-2 Maşini-unelte | 1 370 buc. |
| 3 | 3 | Electrozi | 42600000-2 Maşini-unelte | 3 580 kg |
Loturi 3
| # | Loturi | Valoarea | Locul executării | Perioada de livrare/execuție | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Disc abraziv metal Disc | 34 000,00 MDL | mun.Chişinău Chişinău, str. M. Dosoftei 146 | 15.01.2020 → 15.02.2020 | Atribuit |
| 2 | Burghiu | 93 000,00 MDL | mun.Chişinău Chişinău, str. M. Dosoftei 146 | 15.01.2020 → 15.02.2020 | Atribuit |
| 3 | Electrozi | 78 000,00 MDL | mun.Chişinău Chişinău, str. M. Dosoftei 146 | 15.01.2020 → 15.02.2020 | Atribuit |
Documente 5
- DUAE
- Formular F 4.1
- Formular F 4.2
- Anunţ de participare
- FDA
Oferte depuse 14
| Ofertant | Lot | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|---|
| Resacons-STR | 2 | 71 670,40 MDL | În examinare | 11.01.2020 15:02 UTC |
| SRL Vermilion | 1 | 16 425,00 MDL | În examinare | 14.01.2020 02:37 UTC |
| Exproteh | 2 | 8 311,50 MDL | În examinare | 13.01.2020 19:29 UTC |
| SRL Vermilion | 3 | 92 375,00 MDL | În examinare | 14.01.2020 02:32 UTC |
| Resacons-STR | 1 | 26 302,50 MDL | În examinare | 11.01.2020 15:04 UTC |
| EXIMOTOR SA | 3 | 77 445,00 MDL | În examinare | 11.01.2020 09:34 UTC |
| Resacons-STR | 3 | 100 777,90 MDL | În examinare | 11.01.2020 14:59 UTC |
| SRL Vermilion | 2 | 92 375,00 MDL | În examinare | 14.01.2020 02:41 UTC |
| Melenas-Com | 1 | 14 170,00 MDL | În examinare | 13.01.2020 13:40 UTC |
| Melenas-Com | 2 | 46 090,00 MDL | În examinare | 13.01.2020 14:38 UTC |
| Damicom | 2 | 41 666,66 MDL | În examinare | 13.01.2020 14:19 UTC |
| VOLTA SRL | 2 | 31 172,71 MDL | În examinare | 13.01.2020 12:06 UTC |
| Damicom | 1 | 26 829,50 MDL | În examinare | 13.01.2020 14:23 UTC |
| VOLTA SRL | 1 | 31 218,33 MDL | În examinare | 13.01.2020 12:07 UTC |
Decizii de atribuire 14
| Furnizor | Lot | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|---|
| SRL Vermilion | 2 | 92 375,00 MDL | Rezultat nedivulgat | 14.01.2020 06:10 UTC |
| Exproteh | 2 | 8 311,50 MDL | Ofertele au fost respinse | 14.01.2020 14:20 UTC |
| SRL Vermilion | 1 | 16 425,00 MDL | Rezultat nedivulgat | 14.01.2020 06:10 UTC |
| VOLTA SRL | 1 | 31 218,33 MDL | Rezultat nedivulgat | 14.01.2020 06:10 UTC |
| Resacons-STR | 2 | 71 670,40 MDL | Rezultat nedivulgat | 14.01.2020 06:10 UTC |
| Melenas-Com | 2 | 46 090,00 MDL | Rezultat nedivulgat | 14.01.2020 06:10 UTC |
| Resacons-STR | 1 | 26 302,50 MDL | Rezultat nedivulgat | 14.01.2020 06:10 UTC |
| VOLTA SRL Documentele deciziei: 03ainstrumenteconsumabile.pdf ↗ | 2 | 31 172,71 MDL | Câștigător desemnat | 04.02.2020 12:31 UTC |
| Melenas-Com Documentele deciziei: 03ainstrumenteconsumabile.pdf ↗ | 1 | 14 170,00 MDL | Câștigător desemnat | 04.02.2020 12:30 UTC |
| SRL Vermilion | 3 | 92 375,00 MDL | Rezultat nedivulgat | 14.01.2020 06:10 UTC |
| Resacons-STR | 3 | 100 777,90 MDL | Rezultat nedivulgat | 14.01.2020 06:10 UTC |
| EXIMOTOR SA Documentele deciziei: 03ainstrumenteconsumabile.pdf ↗ | 3 | 77 445,00 MDL | Câștigător desemnat | 04.02.2020 12:29 UTC |
| Damicom | 1 | 26 829,50 MDL | Rezultat nedivulgat | 14.01.2020 06:10 UTC |
| Damicom | 2 | 41 666,66 MDL | Rezultat nedivulgat | 14.01.2020 06:10 UTC |
Contracte 3
| Furnizor | Lot | Suma atribuită | Status | Publicat |
|---|---|---|---|---|
| Melenas-Com | 1 | 14 170,00 MDL | Contract în pregătire | 04.02.2020 12:52 UTC |
| VOLTA SRL | 2 | 31 172,71 MDL | Contract în pregătire | 04.02.2020 12:52 UTC |
| EXIMOTOR SA | 3 | 77 445,00 MDL | Contract în pregătire | 04.02.2020 12:51 UTC |
Sursa nu publică suma contractului — este afișată suma deciziei de atribuire.