RU RO
Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1576221875271

Servicii de colectare,transportare,tratare și eliminare a deșeurilor rezultate din activitatea medicală

Finalizată Achiziție de valoare mică ·Criteriu de atribuire: Doar prețul
Valoare estimată
300 000,00 MDL
Până la termen
expirat
23.12.2019 08:00 UTC
Licitație electronică: 24.12.2019 12:00 UTC
Loturi
1
Oferte depuse
1
Analiza AI a achiziției Cum se formează analiza

Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.

  • cerințele principale
  • documentele necesare
  • termenele importante
  • riscuri și restricții
  • citate din documentele-sursă

Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.

Analizează achiziția Gratuit la start.

Achiziția este finalizată

Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.

Rezultatul procedurii: Câștigător desemnat

Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.

Prezentarea procedurii

1.Deșeuri periculoase: (pungi și ambalaje pentru sânge golite parțial sau negolite, mănuși medicale, tampoane, pansamente utilizate.) 2.Deșeuri tăietor-înțepătoare: ( ace și seringi de unică folosință, lamele, sticlă de laborator, scarificatoare, linii intravenoase, catetere.) 3.Ridicarea deșeurilor se va efectua conform programului după cum urmează din subdiviziunile CNTS cu locațiile: a) Chișinău, str. Academiei,11, - săptămânal în zilele de marți și vineri, b) Bălți, str. Decebal 113, - săptămânal în zilele de marți și vineri, c) Cahul, str. A. Mateevici 103/2 – săptămânal în ziua de vineri. Persoana de contact Zinaida Anastas 0698 37 111

Parametrii achiziției

CPV
9090500000-2 · Servicii privind deşeurile menajere şi deşeurile
Categorie
Servicii
Tipul procedurii
Achiziție de valoare mică
Criteriu de atribuire
Doar prețul
Depunerea ofertei
Depunere electronică
Temei juridic
Legislația națională privind achizițiile
Finanțare UE
nu
Buget planificat
300 000,00 MDL
Loturile pot fi combinate
nu
Modul de depunere (justificare)
Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
Finanțare
Centrul Național de Transfuzie a Sîngelui · 300 000,00 MDL · 2019-12-13 → 2020-12-30
Criterii de eligibilitate
Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)

Etapele procedurii

Publicat
13.12.2019 · 10:14 UTC
Clarificarea condițiilor
13.12.2019 → 18.12.2019 07:00 UTC
Se primesc oferte
18.12.2019 → 23.12.2019 08:00 UTC
Desemnarea câștigătorului
23.12.2019
Executarea contractului
01.01.2020 → 30.12.2020 07:27 UTC

Obiectele achiziției 1

#Obiectele achizițieiCPVCantitate
1Servicii de colectare,tratare, transportare și eliminare finală a deșeurilor solide și lichide rezultate din activitatea medicală90500000-2
Servicii privind deşeurile menajere şi deşeurile
18 000 kg

Loturi 1

#LoturiValoareaLocul executăriiPerioada de livrare/execuțieStatus
1Servicii de colectare,tratare, transportare și eliminare finală a deșeurilor solide și lichide rezultate din activitatea medicală a Centrului Național de Transfuzie a Sângelui
Tipuri de categorii de deșeuri rezultate din activitatea medicală a instituției: 1.Deșeuri periculoase - pungi și ambalaje pentru sânge, mănuși medicale,halate de unică folosință, tampoane și pansamente utilizate. 2.Deșeuri tăietor-înțepătoare: ace și seringi de unică folosință, lamele, sticlă de laborator, scarificatoare, sisteme de infuzii/transfuzii, linii intravenoase, catetere. 3.Ridicarea deșeurilor se va efectua conform programului după cum urmează din subdiviziunile CNTS cu locațiile: a) Chișinău, str. Academiei,11, - săptămânal în zilele de marți și vineri, b) Bălți, str. Decebal 113, - săptămânal în zilele de marți și vineri, c) Cahul, str. A. Mateevici 103/2 – săptămânal în ziua de vineri.
300 000,00 MDLmun.Chişinău
Strada Academiei 11
01.01.2020 → 30.12.2020Atribuit

Documente 5

  • specificaţii tehnice.docx
    doar metadateDocumentația de atribuire13.12.2019
  • documentul unic de achiziții european.docx
    doar metadateDocumentația de atribuire13.12.2019
  • specificații de preț.docx
    doar metadateDocumentația de atribuire13.12.2019
  • documentaţia standard servicii de colectare,transportare,tratare și eliminare a deșeurilor.pdf
    doar metadateDocumentația de atribuire13.12.2019
  • anunt_de_participare deșeurile rezultate din activitatea medicală.pdf
    doar metadateDocumentația de atribuire13.12.2019

Oferte depuse 1

OfertantValoareaStatusPublicat
ecostat288 000,00 MDLÎn examinare18.12.2019 07:36 UTC

Decizii de atribuire 1

FurnizorValoareaStatusPublicat
ecostat
Documentele deciziei: img_0001.pdf ↗
288 000,00 MDLCâștigător desemnat27.12.2019 14:02 UTC

Modificări oficiale 1

13.12.2019 10:14 UTC
General change of Contract Notice

Contracte 1

FurnizorSuma atribuităStatusPublicat
ecostat288 000,00 MDLContract în pregătire27.12.2019 14:02 UTC

Sursa nu publică suma contractului — este afișată suma deciziei de atribuire.