RU RO
Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1575559004828

Servicii de implementare a sistemului informațional pentru gestionarea documentelor interne autorității contractante

Anulată Achiziție de valoare mică (micro) ·Criteriu de atribuire: Doar prețul
Valoare estimată
160 000,00 MDL
Până la termen
expirat
12.12.2019 11:00 UTC
Loturi
1
Oferte depuse
4
Analiza AI a achiziției Cum se formează analiza

Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.

  • cerințele principale
  • documentele necesare
  • termenele importante
  • riscuri și restricții
  • citate din documentele-sursă

Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.

Analizează achiziția Gratuit la start.

Achiziția este finalizată

Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.

Rezultatul procedurii: Procedură închisă fără câștigător

Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.

Prezentarea procedurii

Achizitionarea serviciilor de implementare a sistemului informațional pentru gestionarea documentelor interne autorității contractante.

Parametrii achiziției

CPV
4848300000-1 · Pachete software pentru creare de documente, pentru desen, imagistică, planificare şi productivitate
Categorie
Bunuri
Tipul procedurii
Achiziție de valoare mică (micro)
Criteriu de atribuire
Doar prețul
Depunerea ofertei
Depunere electronică
Temei juridic
Legislația națională privind achizițiile
Finanțare UE
nu
Buget planificat
160 000,00 MDL
Loturile pot fi combinate
nu
Modul de depunere (justificare)
Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
Finanțare
IP Oficiul National al Viei si Vinului · 160 000,00 MDL · 2019-12-05 → 2020-06-29
Criterii de eligibilitate
Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)

Etapele procedurii

Publicat
16.01.2020 · 08:48 UTC
Clarificarea condițiilor
05.12.2019 → 09.12.2019 13:00 UTC
Se primesc oferte
09.12.2019 → 12.12.2019 11:00 UTC
Desemnarea câștigătorului
12.12.2019
Executarea contractului
14.12.2019 → 29.06.2020 14:24 UTC

Obiectele achiziției 1

#Obiectele achizițieiCPVCantitate
1Achiziționarea serviciilor de elaborare a Sistemului de Gestiune Electronică a Documentelor.48300000-1
Pachete software pentru creare de documente, pentru desen, imagistică, planificare şi productivitate
1 buc.

Loturi 1

#LoturiValoareaLocul executăriiPerioada de livrare/execuțieStatus
1Achiziționarea serviciilor de elaborare a Sistemului de Gestiune Electronică a Documentelor.160 000,00 MDLmun.Chişinău
str. Mitropolit Dosoftei, 126
14.12.2019 → 29.06.2020Anulată

Întrebări și răspunsuri 3

09.12.2019 07:11 UTC · Achiziționarea serviciilor de elaborare a Sistemului de Gestiune Electronică a Documentelor
Buna ziua, va rog sa specificati dacă soluția trebuie să includă și componentele hardware (ex. server, medii de stocare)?
Răspunsul autorității: Buna ziua, IP Oficiul National al Viei si Vinului vine cu următorul răspuns: 1-Soluția va fi instalată pe infrastructura deja existentă a autorității contractante. Cu respect,
06.12.2019 07:47 UTC · Anexa nr. 1
Buna ziua, va rog sa atasati Anexa nr. 1 conform Notei din Anuntul de participare, vedeti punct 8.
Răspunsul autorității: Buna ziua, IP Oficiul National al Viei si Vinului va informeaza urmatoarele: 1- Anexa nr.1 este atasata in cadrul procedurii, impreuna cu celelalte documente. Va indemnam sa faceti click suplimentar la procedura ( faceti click suplimentar in compartimentul Lista loturilor),pentru a accesa restul actelor/documente atasate. Daca intimpinati dificultati in vederea accesarii informatiei, recomandam sa luati legatura cu suportul tehnic al platformei electronice pentru solutionarea dificultatilor aparute. Cu respect,
08.12.2019 21:18 UTC · numarul de utilizatori
Rugam respectuos să specificati numarul de utilizatori!
Răspunsul autorității: Buna ziua, IP Oficiul National al Viei si Vinului vine cu următorul răspuns: 1- Numărul de utilizatori: 20 (douăzeci). Cu respect,

Documente 5

  • specificatia tehnica f 4.1.docx
    doar metadateDocumentația de atribuire05.12.2019
  • formularul ofertei f 3.1.docx
    doar metadateDocumentația de atribuire05.12.2019
  • specificatia de pret f4.2.docx
    doar metadateDocumentația de atribuire05.12.2019
  • anunt de participare.pdf
    doar metadateDocumentația de atribuire05.12.2019
  • Anexa nr. 1.docx
    doar metadateDocumentația de atribuire05.12.2019

Oferte depuse 4

OfertantValoareaStatusPublicat
REGULAR EXPRESSIONS S.R.L.78 000,00 MDLRetrasă12.12.2019 08:10 UTC
GALEXSTUDIO112 500,00 MDLRetrasă12.12.2019 08:54 UTC
INFOSOFT-MAX S.R.L.130 000,00 MDLRetrasă12.12.2019 10:14 UTC
SPACECORE152 555,00 MDLRetrasă12.12.2019 10:35 UTC

Decizii de atribuire 4

FurnizorValoareaStatusPublicat
REGULAR EXPRESSIONS S.R.L.78 000,00 MDLOfertele au fost respinse16.01.2020 08:48 UTC
GALEXSTUDIO112 500,00 MDLOfertele au fost respinse16.01.2020 08:48 UTC
SPACECORE152 555,00 MDLOfertele au fost respinse16.01.2020 08:48 UTC
INFOSOFT-MAX S.R.L.130 000,00 MDLOfertele au fost respinse16.01.2020 08:48 UTC

Modificări oficiale 2

05.12.2019 15:29 UTC
General change of Contract Notice
16.01.2020 08:48 UTC
Servicii de implementare a sistemului informațional pentru gestionarea documentelor interne autorității contractante
IP Oficiul Național al Viei și Vinului Vă informează că, licitația publica nr. ocds-ocds-b3wdp1-MD-1575559004828 din 12 decembrie 2019, privind ,,Servicii de implementare a sistemului informațional pentru gestionarea documentelor interne autorității contractante”, în temeiul art.71 alin. 4) din Lege achizițiilor publice nr.131 din 03.07.2019, este anulată din următoarele motive: a) Revizuirea și actualizarea caietului de sarcini (specificației tehnice), în vederea întrunirii cerințelor și necesităților autorității contractante. b) Revizuirea bugetului necesar pentru efectuarea achiziției. Cu respect,