Вернуться в каталог
ocds-b3wdp1-MD-1574773341633
Produse alimentare pentru anul 2020
Завершена
Открытый тендер
·Критерий выбора: Только цена
Оценочная стоимость
565 000,00 MDL
До дедлайна
истёк
11.12.2019 12:40 UTC
Электронный аукцион: 12.12.2019 08:00 UTC
Лоты
14
Поданные предложения
16
AI-разбор закупки
Как формируется анализ
Проверьте ключевые требования, документы, сроки и возможные риски перед подготовкой предложения.
- основные требования
- необходимые документы
- важные сроки
- риски и ограничения
- цитаты из исходных документов
Закупка завершена — разбор носит справочный характер.
Проанализировать закупку
Бесплатно на старте.
Закупка завершена
Участие в этой процедуре больше невозможно. Ниже — историческая справка: победитель, суммы и результаты. Профильная оценка «подходит ли вам» показывается только для активных закупок.
Итог процедуры: Победитель определён
По данным реестра MTender; мы ничего не досчитываем.
Обзор процедуры
Produse alimentare pentru anul 2020
Параметры закупки
- CPV
- 15 › 15800000-6 · Diverse produse alimentare
- Категория
- Товары
- Тип процедуры
- Открытый тендер
- Критерий выбора
- Только цена
- Подача предложения
- Электронная подача
- Правовое основание
- Национальное законодательство о закупках
- Финансирование ЕС
- нет
- Плановый бюджет
- 565 000,00 MDL
- Лоты можно объединять
- нет
- Порядок подачи (обоснование)
- Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
- Финансирование
- Centrul Municipal de Plasament si Reabilitare a Copiilor de Virsta Frageda · 565 000,00 MDL · 2019-11-26 → 2020-12-30
- Критерии допуска
- Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)
Этапы процедуры
Опубликовано
27.11.2019 · 08:41 UTC
Разъяснение условий
26.11.2019 → 08.12.2019 12:40 UTC
Принимают предложения
08.12.2019 → 11.12.2019 12:40 UTC
Определение победителя
12.12.2019
Исполнение контракта
01.01.2020 → 31.12.2020 06:00 UTC
Предметы закупки 14
| # | Лот | Предметы закупки | CPV | Количество |
|---|---|---|---|---|
| 1 | 12 | carne de vita | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 1 кг |
| 2 | 13 | Legume sezoniere | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 1 кг |
| 3 | 9 | oua dietice | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 1 кг |
| 4 | 5 | Diferite crupe,sare | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 1 кг |
| 5 | 14 | Fructe | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 1 кг |
| 6 | 4 | Ulei vegetal | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 1 кг |
| 7 | 10 | Fructe uscata | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 1 кг |
| 8 | 1 | Peste | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 1 кг |
| 9 | 11 | Produse din lapte | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 1 кг |
| 10 | 3 | Zahar | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 1 кг |
| 11 | 2 | carne de pasare | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 1 кг |
| 12 | 6 | Pine | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 1 кг |
| 13 | 8 | Suc, diferite conserve | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 1 кг |
| 14 | 7 | Produse pentru noi nascuti | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 1 кг |
Лоты 14
| # | Лоты | Сумма | Место исполнения | Период поставки/исполнения | Статус |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Peste | 21 500,00 MDL | mun.Chişinău bd.Cuza Voda 29/4 | 01.01.2020 → 31.12.2020 | Присуждено |
| 2 | Carne de pasare Carne de pasare | 50 000,00 MDL | mun.Chişinău bd.Cuza Voda 29/4 | 01.01.2020 → 31.12.2020 | Итог не подведён |
| 3 | Zahar | 14 500,00 MDL | mun.Chişinău bd.Cuza Voda 29/4 | 01.01.2020 → 31.12.2020 | Присуждено |
| 4 | Ulei vegetal Ulei vegetal | 5 000,00 MDL | mun.Chişinău bd.Cuza Voda 29/4 | 01.01.2020 → 31.12.2020 | Присуждено |
| 5 | Diferite crupe,sare | 18 000,00 MDL | mun.Chişinău bd.Cuza Voda 29/4 | 01.01.2020 → 31.12.2020 | Присуждено |
| 6 | Pine | 50 000,00 MDL | mun.Chişinău bd.Cuza Voda 29/4 | 01.01.2020 → 31.12.2020 | Присуждено |
| 7 | Produse pentru noi nascuti | 75 000,00 MDL | mun.Chişinău bd.Cuza Voda 29/4 | 01.01.2020 → 31.12.2020 | Не состоялась |
| 8 | Suc, diferite conserve | 12 000,00 MDL | mun.Chişinău bd.Cuza Voda 29/4 | 01.01.2020 → 31.12.2020 | Присуждено |
| 9 | Oua dietice oua dietice | 12 000,00 MDL | mun.Chişinău bd.Cuza Voda 29/4 | 01.01.2020 → 31.12.2020 | Присуждено |
| 10 | Fructe uscata | 11 000,00 MDL | mun.Chişinău bd.Cuza Voda 29/4 | 01.01.2020 → 31.12.2020 | Присуждено |
| 11 | Produse din lapte | 190 000,00 MDL | mun.Chişinău bd.Cuza Voda 29/4 | 01.01.2020 → 31.12.2020 | Присуждено |
| 12 | Carne de vita carne de vita | 60 000,00 MDL | mun.Chişinău bd.Cuza Voda 29/4 | 01.01.2020 → 31.12.2020 | Присуждено |
| 13 | Legume sezoniere | 22 000,00 MDL | mun.Chişinău bd.Cuza Voda 29/4 | 01.01.2020 → 31.12.2020 | Присуждено |
| 14 | Fructe | 24 000,00 MDL | mun.Chişinău bd.Cuza Voda 29/4 | 01.01.2020 → 31.12.2020 | Присуждено |
Вопросы и ответы 2
27.11.2019 08:41 UTC · Documentația Standard
Atașați vă rog, documentația standard conform Legii 131/15.
Ответ заказчика: Legea nr. 131/15 privind achizițiile publice prevede cerințele față de publicitatea și transparența procedurii de achiziție la capitolul V. Totodată, art. 55 alin. (7) al Legii privind achizițiile publice prevede expres că modul de realizare a achiziţiei publice prin cererea ofertelor de preţuri este stabilit în regulamentul aprobat de Guvern, la caz fiind vorba de Regulamentul privind achiziția bunurilor și serviciilor prin cererea ofertelor de prețuri, aprobat prin Hotărîrea Guvernului nr. 987 din 10.10.2018. Cerința de a anexa Documentația Standard aprobată de Ministerul Finanțelor este prevăzută în cazul licitațiilor deschise - a se vedea art. 47-48 din Legea 131/15, aceasta fiind obligatorie. La caz precizăm că procedura în cauză este o cerere a ofertelor de prețuri. Condițiile de calificare, lista produselor, cerințele tehnice, termenii de livrare, termenul-limită de prezentare a ofertelor fiind specificate în Anunțul de participare. De asemenea, formularele ce urmează a fi prezentate de către ofertant au fost atașate la procedură, acestea fiind preluate din documentația de standard. Totodată, în cazul în care aveți neclarități nemijlocit față de o anumită condiție de calificare sau față de specifcația tehnică, nu ezitați să o formulați.
27.11.2019 08:41 UTC · Garanție pentru ofertă
Garanție pentru ofertă nu se cere?
Ответ заказчика: se cere
Документы 14
- lot nr. 3- fructe.xlsx
- lot nr. 10 suc, diferite conserve.xlsx
- anunti pentru an.2020.pdf
- lot nr.2 oua.xlsx
- lot nr. 8 diferite crupe.xlsx
- lot nr. 9 peste ( congelat ).xlsx
- lot nr. 12 zahar.xlsx
- lot nr.4-legume sezoniere.xlsx
- lot nr. 13 ulei vegelat.xlsx
- lot nr. 14 produse pentru noi nascuti.xlsx
- lot nr. 7 carne de pasare.xlsx
- lot nr. 6 pine.xlsx
- lot nr. 11 fructe uscata.xlsx
- lot nr.1 - carne de vita.xlsx
Поданные предложения 16
| Участник | Лот | Сумма | Статус | Опубликовано |
|---|---|---|---|---|
| AVT LUX COM | 1 | 24 969,00 MDL | На рассмотрении | 11.12.2019 12:02 UTC |
| Costodar Impex SRL | 3 | 11 590,74 MDL | На рассмотрении | 10.12.2019 12:50 UTC |
| Costodar Impex SRL | 4 | 2 898,33 MDL | На рассмотрении | 10.12.2019 12:49 UTC |
| Costodar Impex SRL | 9 | 11 466,67 MDL | На рассмотрении | 10.12.2019 12:50 UTC |
| Costodar Impex SRL | 14 | 21 703,08 MDL | На рассмотрении | 10.12.2019 12:54 UTC |
| SC ”VILLA PRODOTTI” S.R.L. | 12 | 57 750,00 MDL | На рассмотрении | 10.12.2019 11:29 UTC |
| SA Fabrica de unt din Floresti | 11 | 187 338,50 MDL | На рассмотрении | 11.12.2019 08:40 UTC |
| Costodar Impex SRL | 10 | 4 995,50 MDL | На рассмотрении | 10.12.2019 12:45 UTC |
| SC ”VILLA PRODOTTI” S.R.L. | 2 | 49 625,00 MDL | На рассмотрении | 10.12.2019 11:29 UTC |
| ÎCP Panifcoop a URECOOP DIN sTRASENI | 6 | 48 585,74 MDL | На рассмотрении | 10.12.2019 10:03 UTC |
| Costodar Impex SRL | 13 | 28 244,07 MDL | На рассмотрении | 10.12.2019 12:55 UTC |
| Costodar Impex SRL | 8 | 9 847,50 MDL | На рассмотрении | 10.12.2019 12:52 UTC |
| DANT-Agro SRL | 9 | 10 360,00 MDL | На рассмотрении | 10.12.2019 17:13 UTC |
| FABI&LINA | 1 | 24 045,00 MDL | На рассмотрении | 10.12.2019 16:41 UTC |
| Costodar Impex SRL | 5 | 14 903,31 MDL | На рассмотрении | 10.12.2019 12:48 UTC |
| Credoprim SRL | 11 | 246 064,81 MDL | На рассмотрении | 10.12.2019 10:22 UTC |
Решения о присуждении 17
| Поставщик | Лот | Сумма | Статус | Опубликовано |
|---|---|---|---|---|
| Costodar Impex SRL | 13 | 28 244,07 MDL | Победитель определён | 13.12.2019 14:50 UTC |
| FABI&LINA | 1 | 22 050,00 MDL | Победитель определён | 13.12.2019 14:20 UTC |
| ÎCP Panifcoop a URECOOP DIN sTRASENI | 6 | 48 585,74 MDL | Победитель определён | 13.12.2019 13:56 UTC |
| Costodar Impex SRL | 5 | 14 903,31 MDL | Победитель определён | 13.12.2019 14:02 UTC |
| Costodar Impex SRL | 9 | 11 466,67 MDL | Итог не раскрыт | 12.12.2019 10:38 UTC |
| DANT-Agro SRL | 9 | 10 360,00 MDL | Победитель определён | 13.12.2019 14:36 UTC |
| SC ”VILLA PRODOTTI” S.R.L. | 12 | 57 750,00 MDL | Победитель определён | 13.12.2019 13:49 UTC |
| Costodar Impex SRL | 3 | 11 590,74 MDL | Победитель определён | 13.12.2019 14:34 UTC |
| Costodar Impex SRL | 10 | 4 995,50 MDL | Победитель определён | 13.12.2019 13:38 UTC |
| Credoprim SRL | 11 | 246 064,81 MDL | Итог не раскрыт | 12.12.2019 10:38 UTC |
| Costodar Impex SRL | 14 | 21 703,08 MDL | Победитель определён | 13.12.2019 14:47 UTC |
| AVT LUX COM | 1 | 22 666,00 MDL | Итог не раскрыт | 12.12.2019 10:38 UTC |
| SA Fabrica de unt din Floresti | 11 | 187 338,50 MDL | Победитель определён | 13.12.2019 14:09 UTC |
| 7 | — | Не состоялась | 11.12.2019 12:40 UTC | |
| Costodar Impex SRL | 8 | 9 847,50 MDL | Победитель определён | 13.12.2019 14:44 UTC |
| Costodar Impex SRL | 4 | 2 898,33 MDL | Победитель определён | 13.12.2019 14:07 UTC |
| SC ”VILLA PRODOTTI” S.R.L. | 2 | 49 625,00 MDL | Решение на рассмотрении | 12.12.2019 10:38 UTC |