Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1574427568870
Combustibil pentru anul 2020
Finalizată
Achiziție de valoare mică
·Criteriu de atribuire: Doar prețul
Valoare estimată
450 350,00 MDL
Până la termen
expirat
01.12.2019 22:00 UTC
Licitație electronică: 02.12.2019 12:00 UTC
Loturi
3
Oferte depuse
5
Analiza AI a achiziției
Cum se formează analiza
Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.
- cerințele principale
- documentele necesare
- termenele importante
- riscuri și restricții
- citate din documentele-sursă
Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.
Analizează achiziția
Gratuit la start.
Achiziția este finalizată
Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.
Rezultatul procedurii: Câștigător desemnat
Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.
Prezentarea procedurii
Combustibil pentru anul 2020
Parametrii achiziției
- CPV
- 09 › 09100000-0 · Combustibili
- Categorie
- Bunuri
- Tipul procedurii
- Achiziție de valoare mică
- Criteriu de atribuire
- Doar prețul
- Depunerea ofertei
- Depunere electronică
- Temei juridic
- Legislația națională privind achizițiile
- Finanțare UE
- nu
- Buget planificat
- 450 350,00 MDL
- Loturile pot fi combinate
- nu
- Modul de depunere (justificare)
- Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
- Finanțare
- IMSP Spitalul Clinic Republican„Timofei Moșneaga” · 450 350,00 MDL · 2019-11-22 → 2019-12-30
- Criterii de eligibilitate
- Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)
Etapele procedurii
Publicat
22.11.2019 · 13:47 UTC
Clarificarea condițiilor
22.11.2019 → 27.11.2019 12:00 UTC
Se primesc oferte
27.11.2019 → 01.12.2019 22:00 UTC
Desemnarea câștigătorului
02.12.2019
Executarea contractului
04.12.2019 → 31.12.2019 06:00 UTC
Obiectele achiziției 3
| # | Lot | Obiectele achiziției | CPV | Cantitate |
|---|---|---|---|---|
| 1 | 2 | Benzină A-92 | 09100000-0 Combustibili | 3 000 l |
| 2 | 1 | Motorină EURO-5 | 09100000-0 Combustibili | 14 200 l |
| 3 | 3 | Benzină A-95 | 09100000-0 Combustibili | 13 100 l |
Loturi 3
| # | Loturi | Valoarea | Locul executării | Perioada de livrare/execuție | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Lot 1. Motorină EURO-5 Motorină EURO-5 - Aditivii din motorină nu trebuie să conțină compuși ai metalelor și fosforului. - Cifra cetanică, min. 51,0 - Punct de inflamabilitate, min. 55 ° C - Densitatea la 20° C, max 860,0 kg/m³ - Viscozitate la 40 ° C 2,00-4,50 mm2/s | 197 025,00 MDL | mun.Chişinău str. N. Testemiteanu 29 | 04.12.2019 → 31.12.2019 | Atribuit |
| 2 | Lot 3. Benzină A-92 Benzină A-92 - Cifra octanică, COR, min 92; Aspect limpede și transparent | 47 000,00 MDL | mun.Chişinău str. N. Testemiteanu 29 | 04.12.2019 → 31.12.2019 | Atribuit |
| 3 | Lot 2. Benzină A-95 Benzină A-95 - Cifra octanică, COR, min 95; Aspect limpede și transparent | 206 325,00 MDL | mun.Chişinău str. N. Testemiteanu 29 | 04.12.2019 → 31.12.2019 | Atribuit |
Documente 5
- duae.semnat.pdf
- duae.doc
- documentatia_standard.docx
- anunt de participare.semnat.pdf
- documentatia_standard.semnat.pdf
Oferte depuse 5
| Ofertant | Lot | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|---|
| LUKOIL-Moldova | 1 | 185 665,00 MDL | În examinare | 29.11.2019 13:22 UTC |
| LUKOIL-Moldova | 3 | 194 316,67 MDL | În examinare | 29.11.2019 13:21 UTC |
| DATARIO SRL | 2 | 43 762,86 MDL | În examinare | 01.12.2019 17:30 UTC |
| DATARIO SRL | 1 | 183 073,50 MDL | În examinare | 01.12.2019 17:29 UTC |
| DATARIO SRL | 3 | 191 097,89 MDL | În examinare | 01.12.2019 17:28 UTC |
Decizii de atribuire 5
| Furnizor | Lot | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|---|
| DATARIO SRL | 2 | 43 762,86 MDL | Câștigător desemnat | 11.12.2019 07:48 UTC |
| DATARIO SRL | 3 | 191 097,89 MDL | Câștigător desemnat | 11.12.2019 07:47 UTC |
| LUKOIL-Moldova | 1 | 185 665,00 MDL | Rezultat nedivulgat | 02.12.2019 12:28 UTC |
| LUKOIL-Moldova | 3 | 194 316,67 MDL | Rezultat nedivulgat | 02.12.2019 12:28 UTC |
| DATARIO SRL | 1 | 183 073,50 MDL | Câștigător desemnat | 11.12.2019 07:46 UTC |
Contracte 3
| Furnizor | Lot | Suma atribuită | Status | Publicat |
|---|---|---|---|---|
| DATARIO SRL | 1 | 183 073,50 MDL | Contract în pregătire | 11.12.2019 07:47 UTC |
| DATARIO SRL | 2 | 43 762,86 MDL | Contract în pregătire | 11.12.2019 07:48 UTC |
| DATARIO SRL | 3 | 191 097,89 MDL | Contract în pregătire | 11.12.2019 07:47 UTC |
Sursa nu publică suma contractului — este afișată suma deciziei de atribuire.