RU RO
Вернуться в каталог
ocds-b3wdp1-MD-1570174175286

Servicii de proiectare a Centralei termice cu gaze naturale a Școlii Profesionale nr.2 mun. Cahul

Завершена Закупка малой стоимости (микро) ·Критерий выбора: Только цена
Оценочная стоимость
160 000,00 MDL
До дедлайна
истёк
12.10.2019 07:57 UTC
Лоты
1
Поданные предложения
2
AI-разбор закупки Как формируется анализ

Проверьте ключевые требования, документы, сроки и возможные риски перед подготовкой предложения.

  • основные требования
  • необходимые документы
  • важные сроки
  • риски и ограничения
  • цитаты из исходных документов

Закупка завершена — разбор носит справочный характер.

Проанализировать закупку Бесплатно на старте.

Закупка завершена

Участие в этой процедуре больше невозможно. Ниже — историческая справка: победитель, суммы и результаты. Профильная оценка «подходит ли вам» показывается только для активных закупок.

Итог процедуры: Победитель определён

По данным реестра MTender; мы ничего не досчитываем.

Обзор процедуры

Servicii de proiectare a Centralei termice cu gaze naturale a Școlii Profesionale nr.2 mun. Cahul

Параметры закупки

CPV
7171220000-6 · Servicii de proiectare arhitecturală
Категория
Услуги
Тип процедуры
Закупка малой стоимости (микро)
Критерий выбора
Только цена
Подача предложения
Электронная подача
Правовое основание
Национальное законодательство о закупках
Финансирование ЕС
нет
Плановый бюджет
160 000,00 MDL
Лоты можно объединять
нет
Порядок подачи (обоснование)
Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
Финансирование
Ministerul Educației Culturii și Cercetării · 160 000,00 MDL · 2019-10-04 → 2019-12-30
Критерии допуска
Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)

Этапы процедуры

Опубликовано
08.10.2019 · 06:28 UTC
Разъяснение условий
04.10.2019 → 10.10.2019 07:57 UTC
Принимают предложения
10.10.2019 → 12.10.2019 07:57 UTC
Определение победителя
12.10.2019
Исполнение контракта
31.10.2019 → 20.12.2019 08:39 UTC

Предметы закупки 1

#Предметы закупкиCPVКоличество
1Servicii de proiectare a Centralei termice cu gaze naturale a Școlii Profesionale nr.2 mun. Cahul71220000-6
Servicii de proiectare arhitecturală
1 шт.

Лоты 1

#ЛотыСуммаМесто исполненияПериод поставки/исполненияСтатус
1Servicii de proiectare a Centralei termice cu gaze naturale a Școlii Profesionale nr.2 mun. Cahul160 000,00 MDLmun.Chişinău
Chişinău, Piaţa Marii Adunări Naţionale, 1
31.10.2019 → 20.12.2019Присуждено

Вопросы и ответы 1

08.10.2019 06:28 UTC · solicitare clarificari
Buna ziua! Citeva intrebari de clarificare: 1. Termenul de executare - in descriere e inclus Durata contractului 31 oct 2019 10:39 - 20 dec 2019 10:39, deci 50 de zile calendaristice, in anuntul de participare anexat se indica termenul de 75 zile calendaristice. Care e totusi termenul? 2. Avind in vedere ca oricare ar fi raspunsul la pct.1, termenul de executare este destul de restrins, urmeaza urmatoarea intrebare - Beneficiarul a obtinut deja documentele incipiente pentru initierea lucrarilor de proiectare, care sunt incluse in obligatiunile lui? Ma refer la Certificatul de Urbanism, avizele din partea Agentiei Ecologice (de Mediu), Centrului de Sanatate Publica, Directia supraveghere tehnica (pompierii), Arhitector orasenesc, Directia Cadastru, conditiile tehnice din partea Cahul-Gaz, Apa-Canal Cahul, Uneon Fenosa, gestionarul retelelor termice? Daca nu, imi pare rau, dar obtinerea lor ar putea dura tot termenul preconizat pentru serviciile de proiectare, si fara de ele nu se permite conform legislatiei de a elabora documentatia de proiect. 3. Centrala termica este preconizata a fi amplasata in incapere existenta? Sau este necesar proiectarea unei cladiri (anexe) noi? Da e vorba de cladire noua, aici se mai adauga intrebari cu cadastru, formare de bunuri... Va multumesc anticipat pentru clarificarile Dvs!
Ответ заказчика: 1. Termenul de executare va fi până la 20 decembrie 2019. 2. Documentele necesare pentru inițierea serviciilor de proiectare în în proces de pregătire de către Beneficiar. 3. Este necesar de proiectat o clădire nouă, una deja există. Totodată, vă încurajăm să vedeți obiectul înainte de a propune oferta. https://sp2cahul.md/contacte aici găsiți contactele

Документы 1

  • anunț de participare (semnat).pdf
    только метаданныеДокументация закупки04.10.2019

Поданные предложения 2

УчастникСуммаСтатусОпубликовано
Diarse Tehnic120 000,00 MDLНа рассмотрении10.10.2019 08:38 UTC
IPS Iprocom145 576,00 MDLНа рассмотрении10.10.2019 08:38 UTC

Решения о присуждении 2

ПоставщикСуммаСтатусОпубликовано
Diarse Tehnic120 000,00 MDLПобедитель определён07.11.2019 09:25 UTC
IPS Iprocom145 576,00 MDLИтог не раскрыт12.10.2019 07:57 UTC