Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1563885563649
produse alimentare septemrie-decembrie 2019
Finalizată
Achiziție de valoare mică
·Criteriu de atribuire: Doar prețul
Valoare estimată
231 806,60 MDL
Până la termen
expirat
03.08.2019 10:33 UTC
Licitație electronică: 05.08.2019 10:00 UTC
Loturi
7
Oferte depuse
19
Analiza AI a achiziției
Cum se formează analiza
Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.
- cerințele principale
- documentele necesare
- termenele importante
- riscuri și restricții
- citate din documentele-sursă
Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.
Analizează achiziția
Gratuit la start.
Achiziția este finalizată
Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.
Rezultatul procedurii: Câștigător desemnat
Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.
Prezentarea procedurii
produse alimentare septemrie-decembrie 2019
Parametrii achiziției
- CPV
- 15 › 15800000-6 · Diverse produse alimentare
- Categorie
- Bunuri
- Tipul procedurii
- Achiziție de valoare mică
- Criteriu de atribuire
- Doar prețul
- Depunerea ofertei
- Depunere electronică
- Temei juridic
- Legislația națională privind achizițiile
- Finanțare UE
- nu
- Buget planificat
- 231 806,60 MDL
- Loturile pot fi combinate
- nu
- Modul de depunere (justificare)
- Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
- Finanțare
- Гимназия им. М. Танасогло · 231 806,60 MDL · 2019-07-23 → 2019-12-30
- Criterii de eligibilitate
- Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)
Etapele procedurii
Publicat
27.07.2019 · 09:43 UTC
Clarificarea condițiilor
23.07.2019 → 31.07.2019 10:33 UTC
Se primesc oferte
31.07.2019 → 03.08.2019 10:33 UTC
Desemnarea câștigătorului
05.08.2019
Executarea contractului
02.08.2019 → 30.12.2019 14:03 UTC
Obiectele achiziției 7
| # | Lot | Obiectele achiziției | CPV | Cantitate |
|---|---|---|---|---|
| 1 | 7 | сыр | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 175 kg |
| 2 | 2 | масло сливочное | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 150 kg |
| 3 | 5 | овощи и фрукты | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 1 kg |
| 4 | 4 | Хлебобулочные изделия | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 1 buc. |
| 5 | 6 | молочные продукты | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 1 kg |
| 6 | 1 | различные продукты питания | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 1 kg |
| 7 | 3 | мясо говядины | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 600 kg |
Loturi 7
| # | Loturi | Valoarea | Locul executării | Perioada de livrare/execuție | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Различные продукты питания | 74 257,70 MDL | s.Chirsova ул.Ленина 198 | 02.08.2019 → 30.12.2019 | Atribuit |
| 2 | масло сливочное | 12 778,50 MDL | s.Chirsova ул.Ленина 198 | 02.08.2019 → 30.12.2019 | Atribuit |
| 3 | мясо говядины | 51 000,00 MDL | s.Chirsova ул.Ленина 198 | 02.08.2019 → 30.12.2019 | Atribuit |
| 4 | Хлебобулочные изделия | 18 139,20 MDL | s.Chirsova ул.Ленина 198 | 02.08.2019 → 30.12.2019 | Atribuit |
| 5 | Овощи и фрукты | 28 444,00 MDL | s.Chirsova ул.Ленина 198 | 02.08.2019 → 30.12.2019 | Atribuit |
| 6 | Молочные продукты | 33 412,20 MDL | s.Chirsova ул.Ленина 198 | 02.08.2019 → 30.12.2019 | Atribuit |
| 7 | сыр | 13 775,00 MDL | s.Chirsova ул.Ленина 198 | 02.08.2019 → 30.12.2019 | Atribuit |
Întrebări și răspunsuri 5
25.07.2019 11:37 UTC · ежедневная поставка
На сколько нам известно, раньше вас устраивало и 3 разовая поставка в неделю. Что изменилось ?
Răspunsul autorității: теперь не устраивает
24.07.2019 12:38 UTC · ежедневная поставка
Добрый День, почему указали ежедневную поставку ?
Răspunsul autorității: за отсутствием холодильных установок комиссия решила поставку товара в школу осуществлять ежедневно.
29.07.2019 12:23 UTC · ежедневная поставка !
А по факту - количество меньше.
Răspunsul autorității: .
29.07.2019 12:48 UTC · Anunt de participare
Загрузите пожалуйста, приглашение заново, документ закодирован и не читается... Спасибо
Răspunsul autorității: документы открываются.
29.07.2019 08:58 UTC · ежедневная поставка
А что поменялось ?
Răspunsul autorității: увеличилось количество учащихся в два раза
Documente 32
- duae.docx
Documente cu același titlu: 8
- 23.07.2019 · cel mai recent după dată · doar metadate · Original ↗
- 23.07.2019 · doar metadate · Original ↗
- 23.07.2019 · doar metadate · Original ↗
- 23.07.2019 · doar metadate · Original ↗
- 23.07.2019 · doar metadate · Original ↗
- 23.07.2019 · doar metadate · Original ↗
- 23.07.2019 · doar metadate · Original ↗
- 23.07.2019 · doar metadate · Original ↗
- anunț de participare.docx
Documente cu același titlu: 16
- 27.07.2019 · cel mai recent după dată · doar metadate · Original ↗
- 27.07.2019 · doar metadate · Original ↗
- 27.07.2019 · doar metadate · Original ↗
- 27.07.2019 · doar metadate · Original ↗
- 27.07.2019 · doar metadate · Original ↗
- 27.07.2019 · doar metadate · Original ↗
- 27.07.2019 · doar metadate · Original ↗
- 27.07.2019 · doar metadate · Original ↗
- 23.07.2019 · doar metadate · Original ↗
- 23.07.2019 · doar metadate · Original ↗
- 23.07.2019 · doar metadate · Original ↗
- 23.07.2019 · doar metadate · Original ↗
- 23.07.2019 · doar metadate · Original ↗
- 23.07.2019 · doar metadate · Original ↗
- 23.07.2019 · doar metadate · Original ↗
- 23.07.2019 · doar metadate · Original ↗
- станд док товары.docx
Documente cu același titlu: 8
- 23.07.2019 · cel mai recent după dată · doar metadate · Original ↗
- 23.07.2019 · doar metadate · Original ↗
- 23.07.2019 · doar metadate · Original ↗
- 23.07.2019 · doar metadate · Original ↗
- 23.07.2019 · doar metadate · Original ↗
- 23.07.2019 · doar metadate · Original ↗
- 23.07.2019 · doar metadate · Original ↗
- 23.07.2019 · doar metadate · Original ↗
Oferte depuse 19
| Ofertant | Lot | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|---|
| SRL BAGUETTE | 7 | 16 042,25 MDL | În examinare | 02.08.2019 07:30 UTC |
| SRL BAGUETTE | 3 | 51 498,00 MDL | În examinare | 02.08.2019 07:31 UTC |
| SRL Meatpromcom | 3 | 54 000,00 MDL | În examinare | 31.07.2019 12:10 UTC |
| FPC "Serviabil" SRL | 7 | 14 145,83 MDL | În examinare | 02.08.2019 08:43 UTC |
| FPC "Serviabil" SRL | 2 | 13 888,89 MDL | În examinare | 02.08.2019 08:33 UTC |
| SRL FABRICA OLOI PAK | 2 | 15 277,78 MDL | În examinare | 01.08.2019 07:02 UTC |
| SRL BAGUETTE | 1 | 77 702,70 MDL | În examinare | 02.08.2019 07:33 UTC |
| SRL BAGUETTE | 5 | 16 962,90 MDL | În examinare | 02.08.2019 07:29 UTC |
| II "Dimitroglo Andrei" | 3 | 50 400,00 MDL | În examinare | 31.07.2019 13:50 UTC |
| II BODUR | 4 | 15 896,50 MDL | În examinare | 02.08.2019 11:21 UTC |
| FPC "Serviabil" SRL | 6 | 33 229,63 MDL | În examinare | 02.08.2019 08:32 UTC |
| SRL BAGUETTE | 2 | 12 250,50 MDL | În examinare | 02.08.2019 07:32 UTC |
| II Sinteacova Svetlana | 5 | 28 305,00 MDL | În examinare | 02.08.2019 14:03 UTC |
| SRL FABRICA OLOI PAK | 6 | 33 875,93 MDL | În examinare | 01.08.2019 07:01 UTC |
| CHIUPON | 1 | 75 506,39 MDL | În examinare | 03.08.2019 09:35 UTC |
| SRL SLAVENA LUX | 1 | 77 894,47 MDL | În examinare | 31.07.2019 11:55 UTC |
| AO IUGINTERTRANS | 4 | 11 865,60 MDL | În examinare | 31.07.2019 11:04 UTC |
| CC "Nivali-Prod"SRL | 3 | 52 500,00 MDL | În examinare | 02.08.2019 14:08 UTC |
| CHIUPON | 7 | 15 312,50 MDL | În examinare | 03.08.2019 09:23 UTC |
Decizii de atribuire 19
| Furnizor | Lot | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|---|
| SRL BAGUETTE | 1 | 77 702,70 MDL | Rezultat nedivulgat | 05.08.2019 12:05 UTC |
| FPC "Serviabil" SRL | 6 | 33 229,63 MDL | Câștigător desemnat | 08.08.2019 05:08 UTC |
| SRL SLAVENA LUX | 1 | 77 894,47 MDL | Rezultat nedivulgat | 05.08.2019 12:05 UTC |
| AO IUGINTERTRANS | 4 | 11 865,60 MDL | Ofertele au fost respinse | 08.08.2019 05:00 UTC |
| CC "Nivali-Prod"SRL | 3 | 48 000,00 MDL | Rezultat nedivulgat | 05.08.2019 12:05 UTC |
| II BODUR | 4 | 15 896,50 MDL | Câștigător desemnat | 08.08.2019 05:01 UTC |
| II "Dimitroglo Andrei" | 3 | 47 999,00 MDL | Câștigător desemnat | 08.08.2019 05:13 UTC |
| SRL Meatpromcom | 3 | 54 000,00 MDL | Rezultat nedivulgat | 05.08.2019 12:05 UTC |
| SRL FABRICA OLOI PAK | 2 | 15 277,78 MDL | Rezultat nedivulgat | 05.08.2019 12:05 UTC |
| FPC "Serviabil" SRL | 7 | 14 095,83 MDL | Câștigător desemnat | 08.08.2019 04:52 UTC |
| SRL BAGUETTE | 5 | 16 962,90 MDL | Ofertele au fost respinse | 08.08.2019 04:50 UTC |
| SRL FABRICA OLOI PAK | 6 | 33,00 MDL | Ofertele au fost respinse | 08.08.2019 05:02 UTC |
| CHIUPON | 7 | 14 140,00 MDL | Rezultat nedivulgat | 05.08.2019 12:05 UTC |
| SRL BAGUETTE | 3 | 51 498,00 MDL | Rezultat nedivulgat | 05.08.2019 12:05 UTC |
| SRL BAGUETTE | 2 | 12 250,50 MDL | Rezultat nedivulgat | 05.08.2019 12:05 UTC |
| II Sinteacova Svetlana | 5 | 16 950,00 MDL | Ofertele au fost respinse | 08.08.2019 04:49 UTC |
| SRL BAGUETTE | 7 | 16 042,25 MDL | Rezultat nedivulgat | 05.08.2019 12:05 UTC |
| FPC "Serviabil" SRL | 2 | 12 245,83 MDL | Câștigător desemnat | 08.08.2019 05:08 UTC |
| CHIUPON | 1 | 75 506,39 MDL | Câștigător desemnat | 08.08.2019 05:10 UTC |
Modificări oficiale 1
27.07.2019 09:43 UTC
General change of Contract Notice
Contracte 7
| Furnizor | Lot | Suma atribuită | Status | Publicat |
|---|---|---|---|---|
| II "Dimitroglo Andrei" | 3 | 47 999,00 MDL | Contract în pregătire | 08.08.2019 05:13 UTC |
| FPC "Serviabil" SRL | 2 | 12 245,83 MDL | Contract în pregătire | 08.08.2019 05:09 UTC |
| FPC "Serviabil" SRL | 6 | 33 229,63 MDL | Contract în pregătire | 08.08.2019 05:15 UTC |
| nespecificat de sursă | 5 | nespecificat de sursă | Nereușită | 08.08.2019 08:07 UTC |
| CHIUPON | 1 | 75 506,39 MDL | Contract în pregătire | 08.08.2019 05:11 UTC |
| FPC "Serviabil" SRL | 7 | 14 095,83 MDL | Contract în pregătire | 08.08.2019 05:12 UTC |
| II BODUR | 4 | 15 896,50 MDL | Contract în pregătire | 08.08.2019 05:14 UTC |
Sursa nu publică suma contractului — este afișată suma deciziei de atribuire.