RU RO
Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1562653864031

Climatizoare

Finalizată Achiziție de valoare mică ·Criteriu de atribuire: Doar prețul
Valoare estimată
416 667,00 MDL
Până la termen
expirat
17.07.2019 07:00 UTC
Licitație electronică: 18.07.2019 12:00 UTC
Loturi
2
Oferte depuse
10
Analiza AI a achiziției Cum se formează analiza

Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.

  • cerințele principale
  • documentele necesare
  • termenele importante
  • riscuri și restricții
  • citate din documentele-sursă

Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.

Analizează achiziția Gratuit la start.

Achiziția este finalizată

Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.

Rezultatul procedurii: Câștigător desemnat

Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.

Prezentarea procedurii

Climatizoare

Parametrii achiziției

CPV
4242500000-1 · Echipamente de răcire şi de ventilare
Categorie
Bunuri
Tipul procedurii
Achiziție de valoare mică
Criteriu de atribuire
Doar prețul
Depunerea ofertei
Depunere electronică
Temei juridic
Legislația națională privind achizițiile
Finanțare UE
nu
Buget planificat
416 667,00 MDL
Loturile pot fi combinate
nu
Modul de depunere (justificare)
Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
Finanțare
Serviciul de Informații și Securitate al RM · 416 667,00 MDL · 2019-07-09 → 2019-12-30
Criterii de eligibilitate
Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)

Etapele procedurii

Publicat
09.07.2019 · 06:38 UTC
Clarificarea condițiilor
09.07.2019 → 14.07.2019 07:00 UTC
Se primesc oferte
14.07.2019 → 17.07.2019 07:00 UTC
Desemnarea câștigătorului
18.07.2019
Executarea contractului
15.08.2019 → 01.10.2019 06:35 UTC

Obiectele achiziției 2

#LotObiectele achizițieiCPVCantitate
11Climatizoare42500000-1
Echipamente de răcire şi de ventilare
45 buc.
22Climatizor42500000-1
Echipamente de răcire şi de ventilare
1 buc.

Loturi 2

#LoturiValoareaLocul executăriiPerioada de livrare/execuțieStatus
1Climatizoare
Climatizoare conform anunțului de participare
407 609,00 MDLmun.Chişinău
bd. Ștefan cel Mare și Sfânt 166
15.08.2019 → 01.10.2019Atribuit
2Climatizor
Climatizor conform anunțului de participare
9 058,00 MDLmun.Chişinău
bd. Ștefan cel Mare și Sfânt 166
15.08.2019 → 01.10.2019Atribuit

Documente 3

  • anunt_de_participare climatizoare.docx
    doar metadateAnunț de participare09.07.2019
  • duae.doc
    doar metadateCriterii de eligibilitate09.07.2019
  • documentatia_standard_bunuri climatizoare.docx
    doar metadateDocumentația de atribuire09.07.2019

Oferte depuse 10

OfertantLotValoareaStatusPublicat
Smart Climat29 000,00 MDLÎn examinare17.07.2019 06:55 UTC
Dina Cociug1397 485,00 MDLÎn examinare15.07.2019 09:45 UTC
SC ELCORA IMPEX SRL1405 000,00 MDLÎn examinare15.07.2019 07:28 UTC
ELPO29 057,50 MDLÎn examinare16.07.2019 14:15 UTC
Dina Cociug29 085,00 MDLÎn examinare15.07.2019 09:46 UTC
BTS PRO210 635,00 MDLÎn examinare17.07.2019 06:42 UTC
ELPO1407 587,50 MDLÎn examinare16.07.2019 14:14 UTC
SC ELCORA IMPEX SRL29 000,00 MDLÎn examinare15.07.2019 07:29 UTC
BTS PRO1405 000,00 MDLÎn examinare17.07.2019 06:42 UTC
Smart Climat1360 000,00 MDLÎn examinare17.07.2019 06:54 UTC

Decizii de atribuire 10

FurnizorLotValoareaStatusPublicat
ELPO29 057,50 MDLRezultat nedivulgat18.07.2019 12:42 UTC
Dina Cociug1397 485,00 MDLOfertele au fost respinse29.08.2019 11:54 UTC
SC ELCORA IMPEX SRL1405 000,00 MDLCâștigător desemnat29.08.2019 11:55 UTC
Smart Climat1360 000,00 MDLOfertele au fost respinse29.08.2019 11:54 UTC
Dina Cociug28 895,00 MDLOfertele au fost respinse29.08.2019 11:56 UTC
SC ELCORA IMPEX SRL29 000,00 MDLCâștigător desemnat29.08.2019 11:57 UTC
BTS PRO1405 000,00 MDLOfertele au fost respinse29.08.2019 11:55 UTC
ELPO1407 587,50 MDLRezultat nedivulgat18.07.2019 12:42 UTC
Smart Climat28 800,00 MDLOfertele au fost respinse29.08.2019 11:56 UTC
BTS PRO210 635,00 MDLRezultat nedivulgat18.07.2019 12:42 UTC

Contracte 2

FurnizorLotSuma atribuităStatusPublicat
SC ELCORA IMPEX SRL1405 000,00 MDLContract în pregătire29.08.2019 11:58 UTC
SC ELCORA IMPEX SRL29 000,00 MDLContract în pregătire29.08.2019 11:58 UTC

Sursa nu publică suma contractului — este afișată suma deciziei de atribuire.