RU RO
Вернуться в каталог
ocds-b3wdp1-MD-1555313432445

Servicii de formare a angajaților

Завершена Закупка малой стоимости ·Критерий выбора: Только цена
Оценочная стоимость
500 000,00 MDL
До дедлайна
истёк
10.05.2019 17:00 UTC
Электронный аукцион: 13.05.2019 11:00 UTC
Лоты
4
Поданные предложения
5
AI-разбор закупки Как формируется анализ

Проверьте ключевые требования, документы, сроки и возможные риски перед подготовкой предложения.

  • основные требования
  • необходимые документы
  • важные сроки
  • риски и ограничения
  • цитаты из исходных документов

Закупка завершена — разбор носит справочный характер.

Проанализировать закупку Бесплатно на старте.

Закупка завершена

Участие в этой процедуре больше невозможно. Ниже — историческая справка: победитель, суммы и результаты. Профильная оценка «подходит ли вам» показывается только для активных закупок.

Итог процедуры: Победитель определён

По данным реестра MTender; мы ничего не досчитываем.

Обзор процедуры

Achiziția serviciilor de formare profesională în cadrul procedurii de certificare.

Параметры закупки

CPV
8080500000-9 · Servicii de formare
Категория
Услуги
Тип процедуры
Закупка малой стоимости
Критерий выбора
Только цена
Подача предложения
Электронная подача
Правовое основание
Национальное законодательство о закупках
Финансирование ЕС
нет
Плановый бюджет
500 000,00 MDL
Лоты можно объединять
нет
Порядок подачи (обоснование)
Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
Финансирование
Curtea de Conturi a RM · 500 000,00 MDL · 2019-04-15 → 2019-12-30
Критерии допуска
Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)

Этапы процедуры

Опубликовано
17.05.2019 · 08:48 UTC
Разъяснение условий
15.04.2019 → 21.04.2019 12:00 UTC
Принимают предложения
21.04.2019 → 10.05.2019 17:00 UTC
Определение победителя
13.05.2019
Исполнение контракта
13.05.2019 → 30.12.2019 16:00 UTC

Предметы закупки 4

#ЛотПредметы закупкиCPVКоличество
13Servicii de formare profesională în domeniul tehnologii informaționale de calcul: Sistemul Informațional integrat de evidență contabilă în autoritățile publice bazat pe platforma 1C80500000-9
Servicii de formare
1 ч
24Servicii de formare profesională în domeniul contabilității și raportării financiare80500000-9
Servicii de formare
1 ч
31Servicii de formare profesională în domeniul drept şi administrare publică80500000-9
Servicii de formare
1 ч
42Servicii de formare profesională în domeniul tehnologii informaționale de calcul: MO Excel80500000-9
Servicii de formare
1 ч

Лоты 4

#ЛотыСуммаМесто исполненияПериод поставки/исполненияСтатус
1Servicii de formare profesională în domeniul drept şi administrare publică
Participanții la procedura de achiziție pot fi prestatorii de servicii de instruire și formare profesională, publici sau privați, autorizați în conformitate cu actele normative în vigoare, în domeniul prestării serviciilor de învățământ, educație, formare și dezvoltare profesională. Instruirea angajaților Curții de Conturi se va realiza de către formatorii părții contractate și va include cel mult 40 de ore astronomice. Instruirea teoretică și cea practică se va realiza realiza în grupuri de minim 20 participanți, pentru total 100 angajați ai Curții de Conturi. Cerințe față de furnizorii de servicii de formare a angajaților: - să dispună de programe de formare profesională care să cuprindă tematicile de interes: 1. Legea finanţelor publice şi responsabilităţii bugetar-fiscale Nr. 181 din 25.07.2014 (Dispoziţii generale; Principii, reguli şi responsabilităţi; Bugetul public naţional; Procesul bugetar; Monitoringul financiar, Controlul financiar şi audilul public extern; Restricţii, penalităţi şi răspunderea juridică); 2. Legea cu privire la actele normative Nr. 100 din 22.12.2017 (Dispoziţii generale; Categoria actelor normative; Activitatea de legiferare; Structura şi conţinutul actului normativ; Intrarea în vigoare, înregistrarea, evidenţa şi sistematizarea actelor normative; Procedurile tehnice aplicabile actelor normative; Interpretarea actelor normative; Aplicarea în timp a actului normativ; Monitorizarea implementării prevederilor actelor normative şi reexaminarea actelor normative; Elaborarea actelor normative cu privire la încheierea, suspendarea, denunţarea sau stingerea tratatelor internaţionale); 3. Legea privind achiziţiile publice Nr. 13 1 din 03.07.2015 şi Regulamentele pe tipuri de proceduri de achiziţii (Dispoziţii generale; Reglementarea de stat a achiziţiilor publice; Participanţii la procedurile de achiziţie publică; Date de calificare şi criterii de atribuire; Publicitatea şi transparenţa; Cerinţele principale privind procedura de achiziţie publică; Procedurile de achiziţie publică; Derularea procedurii de achiziție publică; Contractul de achiziţii publice. Darea de seamă privind procedura de achiziţie publică. Conflictul de interese; 4. Soluţionarea litigiilor şi răspunderea juridică; 5. Codul muncii - prevederi generale privind retribuirea muncii; Prevederi de bază ale reglementării raporturilor de muncă şi a altor raporturi legate nemijlocit de acestea; 6. Cadrul normativ privind sistemul unitar de salarizare în sectorul bugetar: Legea nr.270/2018 privind sistemul unitar de salarizare în sectorul bugetar; Legea nr.271/2018 pentru modificarea unor acte legislative - valorile de referinţă aplicabile la determinarea salariului de bază pentru luna decembrie 2018 (Art. XXIX.) şi Legea bugetului de stat - prin care se aprobă valoarea de referinţă aplicabilă pe anul respectiv; Hotărîrea Guvernului nr. 1231/2018 „Privind punerea în aplicare a prevederilor Legii nr.270/2018 privind sistemul unitar de salarizare în sectorul bugetar”.Hotărîrea Guvernului nr. 1234/2018 „Privind condiţiile de salarizare a personalului din instituţiile de învăţămînt care funcţionează în regim de autogestiune financiar-economică”. Cerințe față de ofertant: - să elaboreze un test grilă de evaluare a cunoștințelor acumulate în cadrul cursului de instruire, format din 100 de întrebări tematice cu un singur răspuns corect; - să pună la dispoziția Curții de Conturi setul de materiale teoretice și practice, precum și testul grilă și răspunsurile corecte în format electronic; - să țină evidența frecvenței participanților la instruiri și să prezinte informația respectivă, pe suport de hârtie, Curții de Conturi la finele fiecărui curs de instruire. Cerințe față de formatori: - gradul științific deținut: doctor sau doctor habilitat în drept și/sau științe administrative; - experiență profesională în domeniu: minim 5 ani - experiență didactică: minim 3 ani. Documente obligatorii anexate la ofertă: - CV al formatorilor; - programe de instruiri; - teste grilă. Durata unei sesiuni de instruire: 40 ore astronomice (1 săptămână) Perioada de desfășurare: iunie-iulie 2019 Numărul participanților: 100 persoane, repartizate în grupuri a câte minim 20 persoane. Specificații de preț: 100000 MDL
100 000,00 MDLmun.Chişinău
Bd. Stefan cel Mare 69
13.05.2019 → 30.12.2019Не состоялась
2Servicii de formare profesională în domeniul tehnologii informaționale de calcul: MO Excel
Participanții la procedura de achiziție pot fi prestatorii de servicii de instruire și formare profesională, publici sau privați, autorizați în conformitate cu actele normativeîn vigoare, în domeniul prestării serviciilor de învățământ, educație, formare și dezvoltare profesională. Instruirea angajaților Curții de Conturi se va realiza de către formatorii părții contractate și va include cel mult 40 de ore astronomice. Instruirea teoretică și cea practică se va realiza în grupuri de minim 20 participanți, pentru total 100 angajați ai Curții de Conturi. Cerințe față de furnizorii de servicii de formare a angajaților: - să dispună de programe de formare profesională care să cuprindă tematicile de interes: 1. Gestiunea foilor de calcul. Introducerea datelor, seriilor. Validarea datelor. Modificarea conținutului celulelor. Formatarea condiționată. 2. Efectuarea calculelor. Introducerea formulelor. Adrese relative și absolute ale celulelor. 3. Utilizarea funcțiilor standard.: Funcțiile statistice: MIN, MAX, AVERAGE, ș.a. Funcțiile logice: IF, SUMIF, COUNTIF. 4. Utilizarea funcțiilor standard.: Funcții de căutare: VLOOKUP și HLOOKUP. Funcții financiare: FV, PMT, RATE, NPER. 5. Sistemul de gestiune al graficelor: Crearea diagramelor. Tipuri de diagrame. Modificarea caracteristicilor diagramei. Copierea diagramelor în alte aplicații MS OFFICE. 6. Gestiunea datelor. Formulare. Sortarea şi filtrarea datelor. Crearea filtrelor avansate. Crearea subtotalurilor. Tabele de asociere: PivotTable şi ChartTable. 7. Consolidarea datelor: Corelarea foilor de calcul. Consolidarea datelor din mai multe foi și registre de calcul. 8. Schimbul de date între aplicații. 9. Crearea șabloanelor. 10. Protejarea datelor. - să elibereze fiecărui participant document confirmativ (certificat) privind participarea în cadrul instruirii; - să țină evidența frecvenței participanților la instruiri și să prezinte informația respectivă, pe suport de hârtie, Curții de Conturi la finele fiecărui curs de instruire; - să asigure cu suport logistic și informațional necesar bunei desfășurări a instruirilor. Cerințe față de formatori: - certificare/atestare MO Excel; - experiență practică în domeniul utilizării MO Excel: minim 3 ani. Documente obligatorii anexate la ofertă: - CV al formatorilor; - programe de instruiri. Durata unei sesiuni de instruire: 40 ore astronomice (1 săptămână) Perioada de desfășurare: iunie-iulie 2019 Numărul participanților: 100 persoane, repartizate în grupuri a câte minim 20 persoane. Specificații de preț: 150000 MDL
150 000,00 MDLmun.Chişinău
Bd. Stefan cel Mare 69
13.05.2019 → 30.12.2019Завершена
3Servicii de formare profesională în domeniul tehnologii informaționale de calcul: Sistemul Informațional integrat de evidență contabilă în autoritățile publice bazat pe platforma 1C
Participanții la procedura de achiziție pot fi prestatorii de servicii de instruire și formare profesională, publici sau privați, autorizați în conformitate cu actele normative în vigoare, în domeniul prestării serviciilor de învățământ, educație, formare și dezvoltare profesională. Instruirea angajaților Curții de Conturi se va realiza de către formatorii părții contractate și va include cel mult 40 de ore astronomice. Instruirea teoretică și cea practică se va realiza realiza în grupuri de minim 20 participanți, pentru total 100 angajați ai Curții de Conturi. Cerințe față de furnizorii de servicii de formare a angajaților: - să dispună de programe de formare profesională care să cuprindă tematicile de interes: 1. Prezentarea programei 1C 2. Completarea nomenclatoarelor . 3. Evidenţa operaţiunilor de casă. 4. Evidenţa operaţiunilor bancare. 5. Servicii acordate de instituţiile terţe. 6. Evidenţa decontărilor cu titularii de avans. 7. Evidenţa materialelor. 8. Evidenţa mijloacelor fixe. 9. Evidenţa produselor alimentare. 10. Evidenţii plăţii părinteşti. 12. Evidenţa combustibilului. 13. Evidenţa documentelor băneşti. 14. Retribuirea muncii(nomenclatoare). 15. Introducerea ordinelor. 16. Introducerea tarifierii. 17. Introducerea soldurilor la salariu. 18. Introducerea altor calculări. 19. Calcularea salariului. 20. Formarea rapoartelor privind retribuirea muncii. 21. Documente reglementate. 22. Rapoarte de analiză financiară 23. Rapoarte standarde. - să elibereze fiecărui participant document confirmativ (certificat) privind participarea în cadrul instruirii; - să țină evidența frecvenței participanților la instruiri și să prezinte informația respectivă, pe suport de hârtie, Curții de Conturi la finele fiecărui curs de instruire; - să asigure cu suport logistic și informațional necesar bunei desfășurări a instruirilor. Cerințe față de formatori: - certificare/atestare 1C; - experiență practică în domeniul utilizării platformei 1C: minim 3 ani. Documente obligatorii anexate la ofertă: - CV al formatorilor; - programe de instruiri. Durata unei sesiuni de instruire: 40 ore astronomice (1 săptămână) Perioada de desfășurare: iunie-iulie 2019 Numărul participanților: 100 persoane, repartizate în grupuri a câte minim 20 persoane. Specificații de preț: 150000 MDL
150 000,00 MDLmun.Chişinău
Bd. Stefan cel Mare 69
13.05.2019 → 30.12.2019Завершена
4Servicii de formare profesională în domeniul contabilității și raportării financiare
Participanții la procedura de achiziție pot fi prestatorii de servicii de instruire și formare profesională, publici sau privați, autorizați în conformitate cu actele normativeîn vigoare, în domeniul prestării serviciilor de învățământ, educație, formare și dezvoltare profesională. Instruirea angajaților Curții de Conturi se va realiza de către formatorii părții contractate și va include cel mult 40 de ore astronomice. Instruirea teoretică și cea practică se va realiza în grupuri de minim 20 participanți, pentru total 100 angajați ai Curții de Conturi. Cerințe față de furnizorii de servicii de formare a angajaților: - să dispună de programe de formare profesională care să cuprindă tematicile de interes: 1. Aspecte teoretice privind prevederile: Legii contabilităţii şi raportării financiare Nr.287 din 15.12.2017; Legii contabilităţii Nr. 113 din 27.04.2007 2. Aspecte practice privind aplicarea: Legii contabilităţii şi raportării financiare Nr.287 din 15.12.2017; Legii contabilităţii Nr.l 13 din 27.04.2007 3. Aspecte teoretice şi practice privind Ordinul Ministerului Finanţelor Nr.216 din 28.12.2015 „Cu privire la aprobarea Planului de conturi contabile în sistemul bugetar şi a Normelor metodologice privind evidenţa contabilă şi raportarea financiară în sistemul bugetar”: Principiile contabilităţii. Organizarea atribuţiilor şi răspunderea pentru ţinerea evidenţei contabile. Politica de conturi.; Documentele justificative şi Registrele contabile. Cerinţe faţă de întocmirea lor. Corectarea erorilor contabile. Reguli generale de evaluare. Aprecierea cheltuielilor ulterioare, uzurii pentru mijloace fixe. Clasa „Venituri”, subclasele şi grupurile dc conturi ale acesteia; Clasa „Cheltuieli”, subclasele şi grupurile de conturi acesteia.; Clasificaţia bugetară a cheltuielilor; Clasa „Active nefinanciare”, subclasele şi grupurile de conturi acesteia; Casarea, transmiterea cu titlu gratuit a activelor nefinanciare; Clasa „Active financiare”, subclasele şi conturile acesteia; Clasa „Datorii”, subclasele şi conturile acesteia; Clasa „Mijloace transmise şi primite între conturi", subclasele şi conturile acesteia; Clasa „Rezultate", subclasele şi conturile acesteia; Clasa „Conturi extrabilanţicre”, subclasele şi conturile acesteia; Componenţa rapoartelor financiare a instituţiilor bugetare şi caracteristicile calitative; Sistemele informaţionale utilizate de instituţiile bugetare în prezentarea rapoartelor financiare. 4. Aspecte teoretice privind prevederile Ordinului Ministerului Finanţelor Nr.60 din 29.05.2012 „Cu privire la aprobarea Regulamentului privind inventarierea” 5. Aspecte privind Standardele Naționale de Contabilitate 6. Aspecte privind Standardele Internaționale de Audit 7. Standardele Internaționale de Raportare Financiară - principii generale. - să elaboreze un test grilă de evaluare a cunoștințelor acumulate în cadrul cursului de instruire, format din 100 de întrebări tematice cu un singur răspuns corect; - să pună la dispoziția Curții de Conturi setul de materiale teoretice și practice, precum și testul grilă și răspunsurile corecte în format electronic; - să țină evidența frecvenței participanților la instruiri și să prezinte informația respectivă, pe suport de hârtie, Curții de Conturi la finele fiecărui curs de instruire. Cerințe față de formatori: - gradul științific deținut: doctor sau doctor habilitat în economie; - experiență profesională în domeniu: minim 5 ani - experiență didactică: minim 3 ani. Documente obligatorii anexate la ofertă: - CV al formatorilor; - programe de instruiri; Durata unei sesiuni de instruire: 40 ore astronomice (1 săptămână) Perioada de desfășurare: iunie-iulie 2019 Numărul participanților: 100 persoane, repartizate în grupuri a câte minim 20 persoane. Specificații de preț: 100000 MDL
100 000,00 MDLmun.Chişinău
Bd. Stefan cel Mare 69
13.05.2019 → 30.12.2019Завершена

Документы 24

Поданные предложения 5

УчастникЛотСуммаСтатусОпубликовано
DAD CONSULTING PLUS SRL4100 000,00 MDLДействительна09.05.2019 12:57 UTC
Bit Generator3142 000,00 MDLОтклонена10.05.2019 16:57 UTC
„Centrul de Tehnologii Informaționale în Finanțe”3145 833,33 MDLДействительна08.05.2019 11:54 UTC
DAD CONSULTING PLUS SRL2118 500,00 MDLНа рассмотрении09.05.2019 13:00 UTC
Proactive Consulting2145 000,00 MDLДействительна10.05.2019 14:39 UTC

Решения о присуждении 6

ПоставщикЛотСуммаСтатусОпубликовано
„Centrul de Tehnologii Informaționale în Finanțe”
Документы решения: ccrm_decizia_de_atribuire_17.05.2019.pdf ↗
Цены победителя за единицу:
3139 740,00 MDLПобедитель определён17.05.2019 08:48 UTC
DAD CONSULTING PLUS SRL
Документы решения: ccrm_decizia_de_atribuire_17.05.2019.pdf ↗
Цены победителя за единицу:
4100 000,00 MDLПобедитель определён17.05.2019 08:48 UTC
Bit Generator
Документы решения: ccrm_decizia_de_atribuire_17.05.2019.pdf ↗
3136 000,00 MDLПредложения отклонены17.05.2019 08:48 UTC
Proactive Consulting
Документы решения: ccrm_decizia_de_atribuire_17.05.2019.pdf ↗
Цены победителя за единицу:
2111 250,00 MDLПобедитель определён17.05.2019 08:48 UTC
DAD CONSULTING PLUS SRL2118 500,00 MDLИтог не раскрыт13.05.2019 11:47 UTC
1Не состоялась10.05.2019 17:00 UTC

Официальные изменения 3

17.04.2019 08:24 UTC
General change of Contract Notice
17.04.2019 08:26 UTC
General change of Contract Notice
19.04.2019 12:00 UTC
General change of Contract Notice

Контракты 6

ПоставщикЛотПрисуждённая суммаСтатусОпубликовано
„Centrul de Tehnologii Informaționale în Finanțe”139 740,00 MDLДоговор в подготовке17.05.2019 08:48 UTC
Proactive Consulting111 250,00 MDLДоговор в подготовке17.05.2019 08:48 UTC
DAD CONSULTING PLUS SRL100 000,00 MDLДоговор в подготовке17.05.2019 08:48 UTC
„Centrul de Tehnologii Informaționale în Finanțe”139 740,00 MDLЗапись не закрыта17.05.2019 08:48 UTC
Proactive Consulting111 250,00 MDLЗапись не закрыта17.05.2019 08:48 UTC
DAD CONSULTING PLUS SRL100 000,00 MDLЗапись не закрыта17.05.2019 08:48 UTC

Сумму договора источник не публикует — показана сумма решения о присуждении.