Вернуться в каталог
ocds-b3wdp1-MD-1552891432728
„Achiziționarea produselor alimentare necesare pentru alimentația copiilor din instituţiile de educaţie timpurie şi şcoli grădiniţe subordonate DETS Botanica pentru perioada 01.07.19 – 31.12.2019”
Завершена
Открытый тендер
·Критерий выбора: Только цена
Оценочная стоимость
15 068 027,75 MDL
До дедлайна
истёк
06.05.2019 05:00 UTC
Электронный аукцион: 07.05.2019 06:00 UTC
Лоты
63
Поданные предложения
197
AI-разбор закупки
Как формируется анализ
Проверьте ключевые требования, документы, сроки и возможные риски перед подготовкой предложения.
- основные требования
- необходимые документы
- важные сроки
- риски и ограничения
- цитаты из исходных документов
Закупка завершена — разбор носит справочный характер.
Проанализировать закупку
Бесплатно на старте.
Закупка завершена
Участие в этой процедуре больше невозможно. Ниже — историческая справка: победитель, суммы и результаты. Профильная оценка «подходит ли вам» показывается только для активных закупок.
Итог процедуры: Победитель определён
По данным реестра MTender; мы ничего не досчитываем.
Обзор процедуры
„Achiziționarea produselor alimentare necesare pentru alimentația copiilor din instituţiile de educaţie timpurie şi şcoli grădiniţe subordonate DETS Botanica pentru perioada 01.07.19 – 31.12.2019”
Параметры закупки
- CPV
- 15 › 15800000-6 · Diverse produse alimentare
- Категория
- Товары
- Тип процедуры
- Открытый тендер
- Критерий выбора
- Только цена
- Подача предложения
- Электронная подача
- Правовое основание
- Национальное законодательство о закупках
- Финансирование ЕС
- нет
- Плановый бюджет
- 15 068 027,78 MDL
- Лоты можно объединять
- нет
- Порядок подачи (обоснование)
- Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
- Финансирование
- Direcția Educație Tineret și Sport Sectorul Botanica · 15 068 027,78 MDL · 2019-07-01 → 2019-12-30
- Критерии допуска
- Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)
Этапы процедуры
Опубликовано
24.06.2019 · 06:40 UTC
Разъяснение условий
18.03.2019 → 28.03.2019 06:00 UTC
Принимают предложения
28.03.2019 → 06.05.2019 05:00 UTC
Определение победителя
07.05.2019
Исполнение контракта
01.07.2019 → 30.12.2019 11:01 UTC
Предметы закупки 68
| # | Лот | Предметы закупки | CPV | Количество |
|---|---|---|---|---|
| 1 | 41 | Seminţe de susan | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 400 кг |
| 2 | 11 | Conopidă | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 5 000 кг |
| 3 | 40 | Castraveți proaspeți | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 3 000 кг |
| 4 | 16 | Caise proaspete | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 3 500 кг |
| 5 | 38 | Paste făinoase grupa “A” | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 6 000 кг |
| 6 | 60 | Mandarine | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 6 500 кг |
| 7 | 31 | Cartofi | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 130 000 кг |
| 8 | 5 | Magiun/gemuri din fructe | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 2 600 кг |
| 9 | 50 | Unt | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 13 000 кг |
| 10 | 20 | Ceapă | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 22 000 кг |
| 11 | 7 | Ardei dulci proaspeți | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 16 000 кг |
| 12 | 6 | Sare iodată | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 1 500 кг |
| 13 | 21 | Crupe de porumb | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 3 500 кг |
| 14 | 35 | Piept de pui | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 12 000 кг |
| 15 | 50 | Brânză de vaci | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 23 000 кг |
| 16 | 33 | Piersici proaspeți | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 7 000 кг |
| 17 | 39 | Roșii în suc | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 4 500 кг |
| 18 | 27 | Suc din fructe | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 42 000 кг |
| 19 | 50 | Smântână | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 6 000 кг |
| 20 | 49 | Cacao | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 700 кг |
| 21 | 50 | Chefir | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 46 000 л |
| 22 | 42 | Prune proaspete | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 14 000 кг |
| 23 | 18 | Crupe de orz | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 2 000 кг |
| 24 | 43 | Biscuiţi de ovăs | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 3 500 кг |
| Показать ещё (24 / 68) | ||||
Лоты 63
| # | Лоты | Сумма | Место исполнения | Период поставки/исполнения | Статус |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Crupe de griş Crupe de griş , calitatea superioară, fără impurităţi,ambalat în pachete de 1kg.
H.G.nr.68din 29.01.2009 “Făină,grişul şi tîrăţî de cereale” Grafic de livrare: 1 /lună,pînă la data de 10 a lunii conform comenzilor, de la ora 8.00-17.00, la depozitul instituției
| 18 750,00 MDL | mun.Chişinău Bd. Traian 21/2 | 01.07.2019 → 30.12.2019 | Завершена |
| 2 | Crupe de mei Crupe de mei , calitatea superioară, fără impurităţi ambalat în pachete de 1kg .
GOST 572-60 Grafic de livrare: 1 /lună,până la data de 10 a lunii conform comenzilor, de la ora 8.00-17.00, la depozitul instituției
| 18 333,33 MDL | mun.Chişinău Bd. Traian 21/2 | 01.07.2019 → 30.12.2019 | Завершена |
| 3 | Ouă de găină Ouă de găină extra proaspăt Categoria A cu greutatea nu mai puţin de 53gr.
H.G.nr.1208 din 27.10.2008 “Norme sanitar-veterinare privind comercializarea ouălor pentru consum uman“
Grafic de livrare: 1dată pe săptămână ziua de miercuri conform comenzilor, de la ora 8.00 pînă la 17.00, la depozitul instituției
| 373 333,33 MDL | mun.Chişinău Bd. Traian 21/2 | 01.07.2019 → 30.12.2019 | Завершена |
| 4 | Zahăr-tos Zahăr-tos ambalat în pachete de 1kg.
H.G.nr.774 din 03.07.2007 “Zahăr.Producerea şi comercializarea
Grafic de livrare: 1/lună, până la data de 10 a lunii conform comenzilor, de la ora 8.00-17.00, la depozitul instituției
| 216 666,67 MDL | mun.Chişinău Bd. Traian 21/2 | 01.07.2019 → 30.12.2019 | Завершена |
| 5 | Magiun/gemuri din fructe Magiun/gemuri din fructe în asortiment sterilizat (gutui,prune,caise,piersici,
Mere) cal.superioară în borc.din sticlă de 0,314-0,40 kg. de unica folosinţă. H.G.nr.216 din 27.02.2008 “Gemuri , jeleuri,dulceţuri, piureuri şi alte produse similar Grafic de livrare: 1 /lună,pînă la data de 10 a lunii conform comenzilor, de la ora 8.00-17.00, la depozitul instituției
| 78 000,00 MDL | mun.Chişinău Bd. Traian 21/2 | 01.07.2019 → 30.12.2019 | Завершена |
| 6 | Sare iodată Sare iodată calitatea superioară ambalat în pachete / 1Kg GOST 13830-97 Grafic de livrare: 1 /lună,pînă la data de 10 a lunii conform comenzilor, de la ora 8.00-17.00, la depozitul instituției
| 6 250,00 MDL | mun.Chişinău Bd. Traian 21/2 | 01.07.2019 → 30.12.2019 | Завершена |
| 7 | Ardei dulci proaspeți Ardei dulci proaspeți de mărime medie de la 80-100gr. pentru lunile iulie- octombrie 2019H.G.nr.198 din 27.03.2017 „Fructe şi legume proaspete destinate consumului uman.
Grafic de livrare: 1/săptămână conform comenzilor, de la ora 8.00-17.00
ziua de luni la depozit depozitul instituției
| 148 148,15 MDL | mun.Chişinău Bd. Traian 21/2 | 01.07.2019 → 30.12.2019 | Завершена |
| 8 | Bostan (dovleac) Bostan (dovleac) rotund de mărime medie de la 2.0-3.0kg în cutii de carton pentru. Pentru luna octombrie – decebrimbrie 2019. H.G.nr.198 din 27.03.2017 „Fructe şi legume proaspete destinate consumului uman.
Grafic de livrare: 1/săptămînă conform comenzilor, de la ora 8.00-17.00
ziua de luni la depozitul instituției
| 35 648,15 MDL | mun.Chişinău Bd. Traian 21/2 | 01.07.2019 → 30.12.2019 | Завершена |
| 9 | Fructe uscate mere Fructe uscate mere, lipsite de impurităţi ,insecte sau acarienii vii,fără aditivi alimentari, ambalate de producător în saci de hîrtie destinată produselor alimentare, etichetate, cu greutatea pînă la 10,0kg H.G.nr.1523 din 29.12.2007
”Fructe şi legume uscate (deshidrate)”.
Legea nr.78 din 18.03.2004 „Privind produsele alimentare „ Grafic de livrare: 1/lună pînă la data de 10 a lunii conform comenzilor, de la ora 8.00-17.00, la depozitul instituției.
| 29 333,33 MDL | mun.Chişinău Bd. Traian 21/2 | 01.07.2019 → 30.12.2019 | Завершена |
| 10 | Seminţe de in Seminţe de in ambalate în pachete a câte
150-200gr. Legea nr.78 din 18.03.2004 „privind produsele alimentare Grafic de livrare: 1/lună pînă la data de 10 a lunii conform comenzilor, de la ora 8.00-17.00, la depozitul instituției
| 4 333,33 MDL | mun.Chişinău Bd. Traian 21/2 | 01.07.2019 → 30.12.2019 | Завершена |
| 11 | Conopidă Conopidă fără frunze cu greutatea nu mai puţin de 1,0kg, calitativă, în cutii de carton H.G.nr.198 din 27.03.2017 „Fructe şi legume proaspete destinate consumului uman Legea nr.78 din 18.03.2004 „privind produsele alimentare Grafic de livrare:1/săptămănă
conform comenzilor, de la ora 8.00-17.00
ziua de miercuri la depozitul instituției
| 162 037,04 MDL | mun.Chişinău Bd. Traian 21/2 | 01.07.2019 → 30.12.2019 | Завершена |
| 12 | Pătrunjel proaspăt Pătrungel proaspăt Legea nr.78 din 18.03.2004 „privind produsele alimentare Grafic de livrare: 1/săptămănă
conform comenzilor, de la ora 8.00-17.00
ziua de vineri la depozitul instituției
| 50 000,00 MDL | mun.Chişinău Bd. Traian 21/2 | 01.07.2019 → 30.12.2019 | Завершена |
| 13 | Pâine Pîine din făină de grâu de calitate superioară, fortificată cu fier şi acid folic, feliată, ambalată ghermetic de producător de 0,43 -0,50kg.
H.G.nr.775 din03.07.2007 “Produse de panificaţie şi paste făinoase”
Grafic de livrare: Zilnic, conform comezilor, de la ora 6.30 pînă la 08.00. la depozit
Pîine din făină de secară integrală, fortificată cu fier şi acid folic,feliată, ambalată ghermetic de producător de 0,4 kg - 0.50 kg.
H.G.nr.775 din03.07.2007 “Produse de panificaţie şi paste făinoase”
Grafic de livrare: Zilnic, conform comenzilor, de la ora 6.30 până la 08.00, la depozitul instituției
| 740 740,74 MDL | mun.Chişinău Bd. Traian 21/2 | 01.07.2019 → 30.12.2019 | Завершена |
| 14 | Mere Mere cu greutatea nu mai puţin de 150 gr/buc, ambalate în cutii de carton 20-25kg. Pentru lunile august – decembrie 2019
H.G.nr.198 din 27.03.2017 „Fructe şi legume proaspete destinate consumului uman”
Grafic de livrare: 1/săptămănă
conform comenzilor, de la ora 8.00-17.00
ziua de luni, la depozitul instituției
| 305 555,56 MDL | mun.Chişinău Bd. Traian 21/2 | 01.07.2019 → 30.12.2019 | Завершена |
| 15 | Crupe de arpacaş Crupe de arpacaş c/s bob întreg , fără impurităţi ambalat în pachete de 1kg.
GOST 276-60 Grafic de livrare: 1 /lună,pînă la data de 10 a lunii conform comenzilor, de la ora 8.00-17.00, la depozitul instituției
| 6 666,67 MDL | mun.Chişinău Bd. Traian 21/2 | 01.07.2019 → 30.12.2019 | Завершена |
| 16 | Caise proaspete Caise proaspete,sănătoase, ambalate
în lăzi de la 5,0 - 7,0kg.
pentru luna iulie 2019. H.G.nr.198 din 27.03.2017 „Fructe şi legume proaspete destinate consumului uman
Grafic de livrare: 2/săptămănă conform comenzilor, de la ora 8.00-17.00 ziua de luni şi miercuri, la depozit, la depozitul instituției
| 58 333,33 MDL | mun.Chişinău Bd. Traian 21/2 | 01.07.2019 → 30.12.2019 | Завершена |
| 17 | Covrigei cu vanilie Covrigei cu vanilie , calitatea superioară, ambalat în pachete de 400-500gr.Valoarea energetică la 100gr. produs nu mai mult de 300Kk. H.G.nr.775 din 03.07.2007 „Produse de panificaţie şi paste făinoase” Grafic de livrare: De două ori/ lună conform comenzilor, de la ora 8.00-17.00, la depozit depozitul instituției | 41 666,67 MDL | mun.Chişinău Bd. Traian 21/2 | 01.07.2019 → 30.12.2019 | Завершена |
| 18 | Crupe de orz Crupe de orz , calitatea I,fără impurităţi , ambalat în pachete de 1kg.
GOST 5784-60 Grafic de livrare: 1 /lună,pînă la data de 10 a lunii conform comenzilor, de la ora 8.00-17.00, la depozitul instituției
| 13 333,33 MDL | mun.Chişinău Bd. Traian 21/2 | 01.07.2019 → 30.12.2019 | Завершена |
| 19 | Ulei vegetal de floarea soarelui rafinat Ulei vegetal de floarea soarelui rafinat, în sticle de 828gr.- 920gr.
( preţul la kg. fără ambalaj)
H.G.nr.434 din 27.05.2010 “Uleiuri vegetale comestibile” Grafic de livrare: 1/lună,pînă la data de 10 a lunii conform comenzilor, de la ora 8.00-17.00. la depozitul instituției
| 115 000,00 MDL | mun.Chişinău Bd. Traian 21/2 | 01.07.2019 → 30.12.2019 | Завершена |
| 20 | Ceapă Ceapă, cu calibru nu mai puţin de 40 mm diametru ,calitativă, ambalată în saci de la 15-20kg., etichetate. Din roada anului 2019Bulbii de ceapă trebue să fie:intacţi,sănătoşi, fără atacuri de boli sau insecte care să le facă improprii consumului, curaţi, fără urme vizibile de substanţe străine,fără vătămări produse de frig, suficient de uscaţi în stadiul de utilizare prevăzut( cel puţinprimele straturi exterioare ale învelişului şi tulpinile trebuie să fie complet uscate), fără tulpini false sau tari, fără insecte dăunătoare, fără vătămări cauzate de insecte dăunătoare, fără umeditate exesivă la suprafaţă, fără miros şi gust străin.Tulpinile trebuie să fie sucite sau tăiate de maximum 6 cm. lungime. H.G.nr.198 din 27.03.2017 „Fructe şi legume proaspete destinate consumului uman Legea nr.78 din 18.03.2004 „privind produsele alimentare„ Grafic de livrare: 1/săptămănă conform comenzilor,
de la ora 8.00-17.00 ziua de luni la depozit
| 162 962,96 MDL | mun.Chişinău Bd. Traian 21/2 | 01.07.2019 → 30.12.2019 | Завершена |
| 21 | Crupe de porumb Crupe de porumb, calitatea superioară, fără impurităţi ambalat în pachete 1kg
GOST 6002-69 Grafic de livrare: 1 /lună,pînă la data de 10 a lunii conform comenzilor, de la ora 8.00-17.00, la depozitul instituției
| 26 250,00 MDL | mun.Chişinău Bd. Traian 21/2 | 01.07.2019 → 30.12.2019 | Завершена |
| 22 | Mărari proaspăt Mărari proaspăt H.G.nr.198 din 27.03.2017 „Fructe şi legume proaspete destinate consumului uman Legea nr.78 din 18.03.2004 „privind produsele alimentare Grafic de livrare: 1/lună pînă la data de 10 a lunii conform comenzilor, de la ora 8.00-17.00, la depozitul instituției. | 50 000,00 MDL | mun.Chişinău Bd. Traian 21/2 | 01.07.2019 → 30.12.2019 | Завершена |
| 23 | Varză Varză cu greutatea nu mai puţin de 1,50kg.,calitativă, ambalată în saci de la 20-30kg, etichetate. Din roada anului 2019 Căpăţini proaspete, întregi, sănătoase, curate, pe deplin formate, tipicesoiurilor
botanice după culoare şi formă, fără atacuri de boli sau insecte care să le facă improprii consumului, fără urme vizibile de substanţe străine, fără vătămări produse de frig. Vaza trebue să fie curaţită de frunze pînă la frunzele de culoare verde sau albe bine strînse ce formează căpăţina.
H.G.nr.198din 27.03.2017
„Fructe şi legume proaspete destinate consumului uman Legea nr.78 din 18.03.2004 „privind produsele
| 246 296,30 MDL | mun.Chişinău Bd. Traian 21/2 | 01.07.2019 → 30.12.2019 | Завершена |
| 24 | Orez Orez extra ( bob rotund,
întreg) calitatea superioară, fără impurităţi, ambalat în pachete de 1kg
H.G.nr.291 din 22.04.2014 “Cerinţe de calitate pentru orez şi crupe de orez”
Grafic de livrare: 1 /lună,pînă la data de 10 a lunii conform comenzilor, de la ora 8.00-17.00, la depozitul instituției
| 80 000,00 MDL | mun.Chişinău Bd. Traian 21/2 | 01.07.2019 → 30.12.2019 | Завершена |
| Показать ещё (24 / 63) | |||||
Вопросы и ответы 1
20.03.2019 07:45 UTC · Clarificari asupra necesarului
Buna ziua! Rog sa clarificați sau cum putem afla care este sortul pentru pozițiile struguri de masa sau prune?
Multumesc,
Ответ заказчика: Bună ziua.
Struguri de masă care sunt la sezon, conform perioadei stipulate în caietul de sarcini.(nu puteți să oferiți „Moldova” în august-septembrie când nici nu-i coaptă). Prune la fel.
Документы 9
- duae (pa).docx
Документы с тем же названием: 2
- 18.03.2019 · новейший по дате · только метаданные · Оригинал ↗
- 18.03.2019 · только метаданные · Оригинал ↗
- informația despre furnizor.doc
- fda (pr. al).docx
Документы с тем же названием: 2
- 18.03.2019 · новейший по дате · только метаданные · Оригинал ↗
- 18.03.2019 · только метаданные · Оригинал ↗
- anunț de participare (pa).docx
- lista iet (pentru livrarea produselor).docx
Документы с тем же названием: 2
- 18.03.2019 · новейший по дате · только метаданные · Оригинал ↗
- 18.03.2019 · только метаданные · Оригинал ↗
- anunț (pa).pdf
Поданные предложения 197
| Участник | Лот | Сумма | Статус | Опубликовано |
|---|---|---|---|---|
| Nipetgal SRL | 33 | 75 320,00 MDL | На рассмотрении | 03.05.2019 13:08 UTC |
| Nipetgal SRL | 24 | 63 120,00 MDL | Отклонена | 03.05.2019 13:06 UTC |
| Nipetgal SRL | 61 | 11 360,00 MDL | На рассмотрении | 03.05.2019 13:04 UTC |
| Nipetgal SRL | 60 | 118 170,00 MDL | Отклонена | 03.05.2019 13:06 UTC |
| Nipetgal SRL | 47 | 101 360,00 MDL | На рассмотрении | 03.05.2019 13:04 UTC |
| Nipetgal SRL | 43 | 59 255,00 MDL | На рассмотрении | 03.05.2019 12:57 UTC |
| MELTAN SRL | 19 | 100 000,00 MDL | На рассмотрении | 05.05.2019 15:59 UTC |
| SRL ALIM TOTAL | 7 | 146 222,22 MDL | Действительна | 04.05.2019 18:32 UTC |
| Nipetgal SRL | 36 | 89 880,00 MDL | Отклонена | 03.05.2019 13:10 UTC |
| Nipetgal SRL | 45 | 7 116,00 MDL | Отклонена | 03.05.2019 13:07 UTC |
| SRL ALIM TOTAL | 48 | 45 500,00 MDL | Действительна | 04.05.2019 17:22 UTC |
| MELTAN SRL | 33 | 64 814,81 MDL | На рассмотрении | 05.05.2019 21:18 UTC |
| SRL ALIM TOTAL | 12 | 38 888,89 MDL | На рассмотрении | 04.05.2019 18:17 UTC |
| SRL ALIM TOTAL | 27 | 432 950,00 MDL | Действительна | 04.05.2019 16:40 UTC |
| Casa de Comerț Vita | 5 | 96 200,00 MDL | Действительна | 03.05.2019 11:25 UTC |
| Nipetgal SRL | 19 | 99 540,00 MDL | На рассмотрении | 03.05.2019 13:05 UTC |
| Nipetgal SRL | 62 | 70 240,00 MDL | На рассмотрении | 03.05.2019 13:10 UTC |
| MELTAN SRL | 27 | 455 000,00 MDL | На рассмотрении | 05.05.2019 17:35 UTC |
| SRL ALIM TOTAL | 44 | 35 185,19 MDL | На рассмотрении | 04.05.2019 18:30 UTC |
| Nipetgal SRL | 2 | 32 040,00 MDL | Отклонена | 03.05.2019 13:07 UTC |
| MELTAN SRL | 10 | 5 250,00 MDL | Действительна | 05.05.2019 20:50 UTC |
| MELTAN SRL | 48 | 44 333,33 MDL | На рассмотрении | 05.05.2019 19:14 UTC |
| MELTAN SRL | 8 | 35 648,15 MDL | На рассмотрении | 05.05.2019 20:03 UTC |
| AMAGER-COM | 50 | 6 847 790,00 MDL | На рассмотрении | 05.05.2019 21:14 UTC |
| Показать ещё (24 / 197) | ||||
Решения о присуждении 197
| Поставщик | Лот | Сумма | Статус | Опубликовано |
|---|---|---|---|---|
| ÎCP Panifcoop a URECOOP DIN sTRASENI Цены победителя за единицу: | 17 | 41 200,00 MDL | Победитель определён | 24.06.2019 06:40 UTC |
| MELTAN SRL | 31 | 794 444,44 MDL | Итог не раскрыт | 07.05.2019 12:57 UTC |
| MELTAN SRL Цены победителя за единицу: | 28 | 23 500,00 MDL | Победитель определён | 24.06.2019 06:40 UTC |
| SRL ALIM TOTAL Цены победителя за единицу: | 8 | 22 680,00 MDL | Победитель определён | 24.06.2019 06:40 UTC |
| MELTAN SRL | 48 | 40 833,33 MDL | Итог не раскрыт | 10.06.2019 10:56 UTC |
| Nipetgal SRL | 32 | 8 975,00 MDL | Предложения отклонены | 24.06.2019 06:40 UTC |
| Nipetgal SRL | 15 | 6 220,00 MDL | Итог не раскрыт | 07.05.2019 12:57 UTC |
| Nipetgal SRL | 26 | 223 999,00 MDL | Предложения отклонены | 24.06.2019 06:40 UTC |
| SRL ALIM TOTAL Цены победителя за единицу: | 20 | 109 685,19 MDL | Победитель определён | 24.06.2019 06:40 UTC |
| SRL ALIM TOTAL Цены победителя за единицу: | 62 | 64 300,00 MDL | Победитель определён | 24.06.2019 06:40 UTC |
| AMAGER-COM | 6 | 7 185,00 MDL | Итог не раскрыт | 07.05.2019 12:57 UTC |
| MELTAN SRL | 37 | 60 000,00 MDL | Итог не раскрыт | 10.06.2019 10:38 UTC |
| MELTAN SRL | 19 | 92 500,00 MDL | Итог не раскрыт | 11.06.2019 08:00 UTC |
| MELTAN SRL | 57 | 18 518,52 MDL | Итог не раскрыт | 07.05.2019 12:57 UTC |
| Adrika | 13 | 735 500,00 MDL | Итог не раскрыт | 11.06.2019 08:10 UTC |
| MELTAN SRL | 16 | 97 222,22 MDL | Итог не раскрыт | 07.05.2019 12:57 UTC |
| MELTAN SRL Цены победителя за единицу: | 44 | 31 857,41 MDL | Победитель определён | 24.06.2019 06:40 UTC |
| SRL ALIM TOTAL Цены победителя за единицу: | 52 | 12 600,00 MDL | Победитель определён | 24.06.2019 06:40 UTC |
| SRL ALIM TOTAL Цены победителя за единицу: | 6 | 4 874,00 MDL | Победитель определён | 24.06.2019 06:40 UTC |
| SRL ALIM TOTAL | 60 | 112 000,00 MDL | Итог не раскрыт | 07.05.2019 12:57 UTC |
| SRL ALIM TOTAL Цены победителя за единицу: | 43 | 56 400,00 MDL | Победитель определён | 24.06.2019 06:40 UTC |
| SRL ALIM TOTAL Цены победителя за единицу: | 51 | 15 900,00 MDL | Победитель определён | 24.06.2019 06:40 UTC |
| SRL ALIM TOTAL | 44 | 31 900,00 MDL | Итог не раскрыт | 07.05.2019 12:57 UTC |
| Franzeluţa | 17 | 66 200,00 MDL | Итог не раскрыт | 11.06.2019 08:31 UTC |
| Показать ещё (24 / 197) | ||||
Официальные изменения 4
18.03.2019 14:25 UTC
General change of Contract Notice
18.03.2019 14:29 UTC
General change of Contract Notice
19.03.2019 06:33 UTC
General change of Contract Notice
19.03.2019 15:04 UTC
General change of Contract Notice
Контракты 120
| Поставщик | Лот | Присуждённая сумма | Статус | Опубликовано |
|---|---|---|---|---|
| ÎCP Panifcoop a URECOOP DIN sTRASENI | — | 41 200,00 MDL | Договор в подготовке | 24.06.2019 06:40 UTC |
| SRL ALIM TOTAL | — | 22 300,00 MDL | Договор в подготовке | 24.06.2019 06:40 UTC |
| SRL ALIM TOTAL | — | 191 000,00 MDL | Договор в подготовке | 24.06.2019 06:40 UTC |
| SRL ALIM TOTAL | — | 58 303,00 MDL | Договор в подготовке | 24.06.2019 06:40 UTC |
| MELTAN SRL | — | 74 500,00 MDL | Договор в подготовке | 24.06.2019 06:40 UTC |
| SRL ALIM TOTAL | — | 38 600,00 MDL | Договор в подготовке | 24.06.2019 06:40 UTC |
| SRL ALIM TOTAL | — | 111 999,00 MDL | Договор в подготовке | 24.06.2019 06:40 UTC |
| MELTAN SRL | — | 23 500,00 MDL | Договор в подготовке | 24.06.2019 06:40 UTC |
| DANT-Agro SRL | — | 254 167,00 MDL | Договор в подготовке | 24.06.2019 06:40 UTC |
| SRL ALIM TOTAL | — | 140 740,00 MDL | Договор в подготовке | 24.06.2019 06:40 UTC |
| AMAGER-COM | — | 1 076 250,00 MDL | Договор в подготовке | 24.06.2019 06:40 UTC |
| MELTAN SRL | — | 15 000,00 MDL | Договор в подготовке | 24.06.2019 06:40 UTC |
| MELTAN SRL | — | 224 000,00 MDL | Договор в подготовке | 24.06.2019 06:40 UTC |
| SRL ALIM TOTAL | — | 20 840,00 MDL | Договор в подготовке | 24.06.2019 06:40 UTC |
| SRL ALIM TOTAL | — | 413 599,90 MDL | Договор в подготовке | 24.06.2019 06:40 UTC |
| MELTAN SRL | — | 5 250,00 MDL | Договор в подготовке | 24.06.2019 06:40 UTC |
| Credoprim | — | 212 250,00 MDL | Договор в подготовке | 24.06.2019 06:40 UTC |
| BAGUETTE SRL | — | 108 600,00 MDL | Договор в подготовке | 24.06.2019 06:40 UTC |
| MELTAN SRL | — | 25 000,00 MDL | Договор в подготовке | 24.06.2019 06:40 UTC |
| SRL ALIM TOTAL | — | 16 812,50 MDL | Договор в подготовке | 24.06.2019 06:40 UTC |
| SRL ALIM TOTAL | — | 29 800,00 MDL | Договор в подготовке | 24.06.2019 06:40 UTC |
| ICS Lapmol SRL | — | 4 379 064,81 MDL | Договор в подготовке | 24.06.2019 06:40 UTC |
| SRL ALIM TOTAL | — | 28 733,00 MDL | Договор в подготовке | 24.06.2019 06:40 UTC |
| MELTAN SRL | — | 31 857,41 MDL | Договор в подготовке | 24.06.2019 06:40 UTC |
| Показать ещё (24 / 120) | ||||
Сумму договора источник не публикует — показана сумма решения о присуждении.