Вернуться в каталог
ocds-b3wdp1-MD-1549263823223
Produse de îngrijire personală (repetat)
Завершена
Закупка малой стоимости
·Критерий выбора: Только цена
Оценочная стоимость
255 058,33 MDL
До дедлайна
истёк
13.02.2019 09:16 UTC
Электронный аукцион: 14.02.2019 11:00 UTC
Лоты
6
Поданные предложения
17
AI-разбор закупки
Как формируется анализ
Проверьте ключевые требования, документы, сроки и возможные риски перед подготовкой предложения.
- основные требования
- необходимые документы
- важные сроки
- риски и ограничения
- цитаты из исходных документов
Закупка завершена — разбор носит справочный характер.
Проанализировать закупку
Бесплатно на старте.
Закупка завершена
Участие в этой процедуре больше невозможно. Ниже — историческая справка: победитель, суммы и результаты. Профильная оценка «подходит ли вам» показывается только для активных закупок.
Итог процедуры: Победитель определён
По данным реестра MTender; мы ничего не досчитываем.
Обзор процедуры
Lot 1.
Periuțe de dinți (pentru maturi).
Lot. 2
Hîrtie igienică (cu ambalaj:1 strat fără miez, H=90mm+5%, L=min 40m).
Lot. 3
Aparat de bărbierit de unică folosință pentru deținuții de sex masculin (pentru sex masculin, cu 2 lămi).
Lot. 4
Absorbante igienice (pentru flux menstrual).
Lot. 5
Scutece de unică folosință pentru copii pînă la atingerea vîrstei de 2 ani (3-7kg - 1200 buc.)
Scutece de unică folosință pentru copii pînă la atingerea vîrstei de 2 ani (8-14kg - 1200 buc.).
Lot. 6
- Detergent WC;
- Detergent WC (anti calcar);
- Săpun lichid;
- Lavetă viscoză rulou (6 rulouri câte 40 bucăți);
- Lavetă absorbantă (6 x 40 bucăți);
- Găleată cu storcător plus mop;
- Rezervă mop coton;
- Coadă mătură mop, coton 250gr;
- Perie pentru haine (1,2m cu filet);
- Set făraș cu mătură;
- Cârpă de podea (100x50);
- Sac menajer (351/50buc.);
- Mănuși cauciuc (Mărimea – M);
- Mănuși cauciuc (Mărimea – L);
- Lavetă menaj;
- Lopată pentru zăpadă cu coadă (450x360x1350);
- Mătură din plastic cu coadă de lemn;
- Mătură cucita extra;
- Greble evantai din plastic cu coadă.
Параметры закупки
- CPV
- 33 › 33700000-7 · Produse de îngrijire personală
- Категория
- Товары
- Тип процедуры
- Закупка малой стоимости
- Критерий выбора
- Только цена
- Подача предложения
- Электронная подача
- Правовое основание
- Национальное законодательство о закупках
- Финансирование ЕС
- нет
- Плановый бюджет
- 255 058,33 MDL
- Лоты можно объединять
- нет
- Порядок подачи (обоснование)
- Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
- Финансирование
- Administrația Națională a Penitenciarelor · 255 058,33 MDL · 2019-02-04 → 2019-12-30
- Критерии допуска
- Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)
Этапы процедуры
Опубликовано
08.02.2019 · 08:16 UTC
Разъяснение условий
04.02.2019 → 10.02.2019 08:16 UTC
Принимают предложения
10.02.2019 → 13.02.2019 09:16 UTC
Определение победителя
14.02.2019
Исполнение контракта
16.02.2019 → 31.03.2019 07:50 UTC
Предметы закупки 25
| # | Лот | Предметы закупки | CPV | Количество |
|---|---|---|---|---|
| 1 | 4 | de unică folosinţă, pentru sex masculin, cu 2 lămi | 33700000-7 Produse de îngrijire personală | 58 000 шт. |
| 2 | 6 | Rezervă mop coton | 33700000-7 Produse de îngrijire personală | 6 шт. |
| 3 | 6 | Set făraș cu mătură | 33700000-7 Produse de îngrijire personală | 6 шт. |
| 4 | 6 | Perie pentru haine (1,2m cu filet) | 33700000-7 Produse de îngrijire personală | 3 шт. |
| 5 | 6 | Detergent WC (anti calcar) | 33700000-7 Produse de îngrijire personală | 80 л |
| 6 | 6 | Lavetă viscoză rulou (6 rulouri câte 40 bucăți) | 33700000-7 Produse de îngrijire personală | 6 шт. |
| 7 | 6 | Mătură analogic cucita extra | 33700000-7 Produse de îngrijire personală | 10 шт. |
| 8 | 6 | Găleată cu storcător plus mop | 33700000-7 Produse de îngrijire personală | 6 шт. |
| 9 | 5 | pentru copii pînă la atingerea vîrstei de 2 ani (8-14kg - 1200 buc.) | 33700000-7 Produse de îngrijire personală | 1 200 шт. |
| 10 | 6 | Mănuși cauciuc (Mărimea - L) | 33700000-7 Produse de îngrijire personală | 60 шт. |
| 11 | 6 | Lavetă menaj (450x360x1350) | 33700000-7 Produse de îngrijire personală | 30 шт. |
| 12 | 6 | Lavetă absorbantă (6x40 buc.) | 33700000-7 Produse de îngrijire personală | 100 шт. |
| 13 | 6 | Mănuși cauciuc (mărimea M) | 33700000-7 Produse de îngrijire personală | 60 шт. |
| 14 | 3 | pentru flux menstrual (4 picături) | 33700000-7 Produse de îngrijire personală | 39 000 шт. |
| 15 | 6 | Mătură din plastic cu coadă de lemn | 33700000-7 Produse de îngrijire personală | 10 шт. |
| 16 | 6 | Lopată pentru zăpadă cu coadă | 33700000-7 Produse de îngrijire personală | 7 шт. |
| 17 | 5 | pentru copii pînă la atingerea vîrstei de 2 ani (3-7kg - 1200 buc.) | 33700000-7 Produse de îngrijire personală | 1 200 шт. |
| 18 | 6 | Săpun lichid | 33700000-7 Produse de îngrijire personală | 100 л |
| 19 | 6 | Cârpă de podea (100x50) | 33700000-7 Produse de îngrijire personală | 12 шт. |
| 20 | 1 | cu ambalaj (1 strat fără miez, H=90mm+5%, L=min 40m) | 33700000-7 Produse de îngrijire personală | 61 000 шт. |
| 21 | 6 | Sac menajer (35 L, 1/50 buc.) | 33700000-7 Produse de îngrijire personală | 100 шт. |
| 22 | 6 | Coadă mătură (mop coton 250gr) | 33700000-7 Produse de îngrijire personală | 6 шт. |
| 23 | 6 | Detergent WC (anti calcar) | 33700000-7 Produse de îngrijire personală | 80 л |
| 24 | 6 | Greble evantai din plastic cu coadă | 33700000-7 Produse de îngrijire personală | 5 шт. |
| Показать ещё (24 / 25) | ||||
Лоты 6
| # | Лоты | Сумма | Место исполнения | Период поставки/исполнения | Статус |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Hîrtie igienică cu ambalaj (1 strat fără miez, H=90mm+5%, L=min 40m) | 95 058,33 MDL | mun.Chişinău Depozitul ANP, str. Petricani, 88 | 16.02.2019 → 31.03.2019 | Присуждено |
| 2 | Periuțe de dinți pentru maturi | 29 166,66 MDL | mun.Chişinău Depozitul ANP, str. Petricani, 88 | 16.02.2019 → 31.03.2019 | Присуждено |
| 3 | Absorbante igienice pentru flux menstrual (4 picături) | 32 500,00 MDL | mun.Chişinău Depozitul ANP, str. Petricani, 88 | 16.02.2019 → 31.03.2019 | Присуждено |
| 4 | Aparat de bărbierit de unică folosință pentru deținuții de sex masculin de unică folosinţă, pentru sex masculin, cu 2 lămi | 65 833,33 MDL | mun.Chişinău Depozitul ANP, str. Petricani, 88 | 16.02.2019 → 31.03.2019 | Присуждено |
| 5 | Scutece de unică folosință pentru copii pînă la atingerea vîrstei de 2 ani (3-7kg - 1200 buc.) | 15 833,34 MDL | mun.Chişinău Depozitul ANP, str. Petricani, 88 | 16.02.2019 → 31.03.2019 | Присуждено |
| 6 | Obiecte de menaj - Detergent WC;
- Detergent WC (anti calcar);
- Săpun lichid;
- Lavetă viscoză rulou (6 rulouri câte 40 bucăți);
- Lavetă absorbantă (6 x 40 bucăți);
- Găleată cu storcător plus mop;
- Rezervă mop coton;
- Coadă mătură mop, coton 250gr;
- Perie pentru haine (1,2m cu filet);
- Set făraș cu mătură;
- Cârpă de podea (100x50);
- Sac menajer (351/50buc.);
- Mănuși cauciuc (Mărimea – M);
- Mănuși cauciuc (Mărimea – L);
- Lavetă menaj;
- Lopată pentru zăpadă cu coadă (450x360x1350);
- Mătură din plastic cu coadă de lemn;
- Mătură cucita extra;
- Greble evantai din plastic cu coadă.
| 16 666,67 MDL | mun.Chişinău Depozitul ANP, str. Petricani, 88 | 16.02.2019 → 31.03.2019 | Присуждено |
Вопросы и ответы 2
04.02.2019 12:01 UTC · periute
Da unde ati gasit periute de dinti cu valoarea estimativa de 1.94 lei/buc?
Ответ заказчика: Bună ziua, prețul de 1,94 este fără TVA, iar cu TVA va constitui 2,33 lei/buc.
08.02.2019 07:33 UTC · anunt de participare
vedeti va rog in anunt de participare denumirea este pentru aparate de aer conditionat,
Ответ заказчика: Buna ziua, vom opera modificarile de riogoare. Multumim
Документы 4
- caiet de sarcini menaj 2019.semnat(2).pdf
- anunt_de_participare corectat semnat.pdf
- duae.semnat(2).pdf
- anunt_de_participare (4).semnat.pdf
Поданные предложения 17
| Участник | Лот | Сумма | Статус | Опубликовано |
|---|---|---|---|---|
| Altchim-Pro SRL | 1 | 94 448,33 MDL | На рассмотрении | 13.02.2019 07:54 UTC |
| Altchim-Pro SRL | 3 | 25 837,50 MDL | На рассмотрении | 13.02.2019 07:56 UTC |
| LORANCE | 1 | 94 041,67 MDL | На рассмотрении | 13.02.2019 08:07 UTC |
| SRL DENIADI | 5 | 4 080,00 MDL | На рассмотрении | 12.02.2019 16:19 UTC |
| Vladalina SRL | 3 | 23 790,00 MDL | На рассмотрении | 13.02.2019 09:09 UTC |
| Medglobalfarm | 3 | 29 250,00 MDL | На рассмотрении | 12.02.2019 07:22 UTC |
| SRL DENIADI | 1 | 93 533,33 MDL | На рассмотрении | 12.02.2019 16:11 UTC |
| Vladalina SRL | 1 | 88 450,00 MDL | На рассмотрении | 13.02.2019 09:08 UTC |
| Altchim-Pro SRL | 6 | 7 235,00 MDL | На рассмотрении | 13.02.2019 07:55 UTC |
| SRL DENIADI | 3 | 30 550,00 MDL | На рассмотрении | 12.02.2019 16:23 UTC |
| Medglobalfarm | 5 | 4 350,00 MDL | На рассмотрении | 12.02.2019 07:19 UTC |
| Vladalina SRL | 2 | 21 750,00 MDL | На рассмотрении | 13.02.2019 09:09 UTC |
| SRL DENIADI | 6 | 10 799,85 MDL | На рассмотрении | 13.02.2019 06:54 UTC |
| Vladalina SRL | 5 | 3 564,00 MDL | На рассмотрении | 12.02.2019 09:00 UTC |
| Vladalina SRL | 6 | 7 589,65 MDL | На рассмотрении | 12.02.2019 09:00 UTC |
| SRL DENIADI | 2 | 28 500,00 MDL | На рассмотрении | 12.02.2019 16:29 UTC |
| SRL DENIADI | 4 | 60 900,00 MDL | На рассмотрении | 12.02.2019 16:15 UTC |
Решения о присуждении 17
| Поставщик | Лот | Сумма | Статус | Опубликовано |
|---|---|---|---|---|
| Medglobalfarm | 5 | 3 920,00 MDL | Предложения отклонены | 18.02.2019 13:57 UTC |
| SRL DENIADI | 6 | 10 799,85 MDL | Предложения отклонены | 18.02.2019 14:05 UTC |
| SRL DENIADI | 1 | 87 399,00 MDL | Предложения отклонены | 18.02.2019 09:39 UTC |
| SRL DENIADI | 4 | 60 900,00 MDL | Предложения отклонены | 18.02.2019 13:28 UTC |
| SRL DENIADI | 3 | 30 550,00 MDL | Предложения отклонены | 18.02.2019 14:07 UTC |
| Altchim-Pro SRL | 3 | 21 690,00 MDL | Предложения отклонены | 18.02.2019 09:42 UTC |
| Vladalina SRL | 6 | 7 589,65 MDL | Предложения отклонены | 18.02.2019 14:04 UTC |
| SRL DENIADI | 5 | 4 080,00 MDL | Предложения отклонены | 18.02.2019 14:06 UTC |
| SRL DENIADI | 2 | 21 457,00 MDL | Предложения отклонены | 18.02.2019 14:03 UTC |
| Vladalina SRL | 5 | 3 564,00 MDL | Предложения отклонены | 18.02.2019 13:55 UTC |
| Vladalina SRL | 3 | 22 599,00 MDL | Предложения отклонены | 18.02.2019 13:57 UTC |
| Medglobalfarm | 3 | 22 985,00 MDL | Предложения отклонены | 18.02.2019 13:58 UTC |
| Vladalina SRL | 1 | 87 400,00 MDL | Предложения отклонены | 18.02.2019 13:30 UTC |
| LORANCE | 1 | 94 041,67 MDL | Победитель определён | 05.03.2019 13:44 UTC |
| Vladalina SRL | 2 | 21 166,60 MDL | Предложения отклонены | 18.02.2019 14:01 UTC |
| Altchim-Pro SRL | 6 | 7 235,00 MDL | Предложения отклонены | 18.02.2019 09:38 UTC |
| Altchim-Pro SRL | 1 | 93 497,00 MDL | Предложения отклонены | 18.02.2019 13:31 UTC |
Официальные изменения 1
08.02.2019 08:16 UTC
General change of Contract Notice