Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1544258568836
Echipament militar (articole de îmbrăcăminte), pentru necesităţile Armatei Naţionale în anul 2019
Finalizată
Licitație deschisă
·Criteriu de atribuire: Doar prețul
Valoare estimată
629 500,00 MDL
Până la termen
expirat
26.12.2018 09:00 UTC
Loturi
3
Oferte depuse
2
Analiza AI a achiziției
Cum se formează analiza
Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.
- cerințele principale
- documentele necesare
- termenele importante
- riscuri și restricții
- citate din documentele-sursă
Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.
Analizează achiziția
Gratuit la start.
Achiziția este finalizată
Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.
Rezultatul procedurii: Câștigător desemnat
Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.
Prezentarea procedurii
1. Chiloţi de bumbac de culoare kaki
2. Ciorapi de bumbac
3. Ciorapi de semilînă
Parametrii achiziției
- CPV
- 18 › 18310000-5 · Lenjerie de corp
- Categorie
- Bunuri
- Tipul procedurii
- Licitație deschisă
- Criteriu de atribuire
- Doar prețul
- Depunerea ofertei
- Depunere electronică
- Temei juridic
- Legislația națională privind achizițiile
- Finanțare UE
- nu
- Buget planificat
- 629 500,00 MDL
- Loturile pot fi combinate
- nu
- Modul de depunere (justificare)
- Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
- Finanțare
- Departamentul dotări al Ministerului Apărării · 629 500,00 MDL · 2018-12-09 → 2019-12-30
- Criterii de eligibilitate
- Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)
Etapele procedurii
Publicat
29.01.2019 · 06:39 UTC
Clarificarea condițiilor
08.12.2018 → 19.12.2018 09:00 UTC
Se primesc oferte
19.12.2018 → 26.12.2018 09:00 UTC
Desemnarea câștigătorului
26.12.2018
Executarea contractului
01.01.2019 → 30.12.2019 09:05 UTC
Obiectele achiziției 3
| # | Lot | Obiectele achiziției | CPV | Cantitate |
|---|---|---|---|---|
| 1 | 3 | Ciorapi de semilînă | 18317000-4 Şosete | 10 000 set |
| 2 | 2 | Ciorapi de bumbac | 18317000-4 Şosete | 25 000 set |
| 3 | 1 | Chiloţi de bumbac de culoare kaki | 18310000-5 Lenjerie de corp | 6 000 buc. |
Loturi 3
| # | Loturi | Valoarea | Locul executării | Perioada de livrare/execuție | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Chiloţi de bumbac de culoare kaki Chiloţii din bumbac de culoare kaki. Compoziţia: bumbac-100%. Densitatea superficială ≥160 ±5gr./m².GOST 23712-85. Chiloţii sunt marcaţi cu etichetă rezistentă la multiple spălări. Pe etichetă este indicat: ţara de producere, denumirea întreprinderii, compoziţia stofei, simbolurile de întreţinere şi mărimea tipodimensională. La livrare furnizorul prezintă raportul de încercări cu compoziţia chiloţilor. Mărimile tipodimensionale vor fi prezentate la semnarea contractului. Ofertanţii pentru prezenta poziţie vor prezenta mostrele în decurs de 3 zile de la termenul limită de deschidere a ofertelor. Termen de livrare:
Pînă la 01.04.2019 – 3000 unit.
Pînă la 01.06.2019 – 3000 unit.
| 150 000,00 MDL | mun.Chişinău şos. Hînceşti 84 | 01.01.2019 → 30.12.2019 | Nereușită |
| 2 | Ciorapi de bumbac Ciorapii din bumbac culoare neagră. Compoziţia: 90% ±5% – bumbac, 10% ±5%- fibre sintetice şi elastic. GOST 8541-94. La livrare furnizorul prezintă raportul de încercări cu compoziţia ciorapilor. Mărimea – 40-44. Ofertanţii pentru prezenta poziţie vor prezenta mostrele în decurs de 3 zile de la termenul limită de deschidere a ofertelor. Termen de livrare:
Pînă la 01.05.2019 – 15000 per.
Pînă la 01.07.2019 – 10000 per.
| 312 500,00 MDL | mun.Chişinău şos. Hînceşti 84 | 01.01.2019 → 30.12.2019 | Finalizată |
| 3 | Ciorapi de semilînă Ciorapii din semilînă culoare neagră. Compoziţia: 80% ±5%- lînă, 20%±5% - fibre sintetice şi elastic. GOST 8541-94. La livrare furnizorul prezintă raportul de încercări cu compoziţia ciorapilor. Mărimea – 40-44. Ofertanţii pentru prezenta poziţie vor prezenta mostrele în decurs de 3 zile de la termenul limită de deschidere a ofertelor. Termen de livrare:
Pînă la 01.08.2019 – 10000 per.
| 167 000,00 MDL | mun.Chişinău şos. Hînceşti 84 | 01.01.2019 → 30.12.2019 | Finalizată |
Documente 6
- FDA
- Specificaţii de preţ
- Anunţ de participare.
- DUAE
- Specificaţii tehnice
- Documentatia standard
Oferte depuse 2
| Ofertant | Lot | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|---|
| SRL DENIADI | 2 | 286 250,00 MDL | Valabilă | 24.12.2018 17:18 UTC |
| SRL DENIADI | 3 | 164 000,00 MDL | Valabilă | 24.12.2018 17:21 UTC |
Decizii de atribuire 3
| Furnizor | Lot | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|---|
| SRL DENIADI Documentele deciziei: decizia.pdf ↗ Prețurile unitare ale câștigătorului: | 3 | 164 000,00 MDL | Câștigător desemnat | 29.01.2019 06:39 UTC |
| SRL DENIADI Documentele deciziei: decizia.pdf ↗ Prețurile unitare ale câștigătorului: | 2 | 286 250,00 MDL | Câștigător desemnat | 29.01.2019 06:39 UTC |
| 1 | — | Nu a avut loc | 26.12.2018 09:00 UTC |
Contracte 4
| Furnizor | Lot | Suma atribuită | Status | Publicat |
|---|---|---|---|---|
| SRL DENIADI | — | 164 000,00 MDL | Contract în pregătire | 29.01.2019 06:39 UTC |
| SRL DENIADI | — | 286 250,00 MDL | Contract în pregătire | 29.01.2019 06:39 UTC |
| SRL DENIADI | — | 164 000,00 MDL | Înregistrare neînchisă | 29.01.2019 06:39 UTC |
| SRL DENIADI | — | 286 250,00 MDL | Înregistrare neînchisă | 29.01.2019 06:39 UTC |
Sursa nu publică suma contractului — este afișată suma deciziei de atribuire.