Înapoi la catalog
Achiziție publică·ocds-b3wdp1-MD-1542120376879
Reparatia capitala a cladirii
Finalizată
Licitație deschisă
·Criteriu de atribuire: Doar prețul
Valoare estimată
305 000,00 MDL
Până la termen
expirat
27.11.2018 16:46 UTC
Loturi
1
Oferte depuse
3
Analiza AI a achiziției
Cum se formează analiza
Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.
- cerințele principale
- documentele necesare
- termenele importante
- riscuri și restricții
- citate din documentele-sursă
Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.
Analizează achiziția
Gratuit la start.
Achiziția este finalizată
Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.
Rezultatul procedurii: Câștigător desemnat
Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.
Prezentarea procedurii
Reparatia capitala a cladirii
Parametrii achiziției
- CPV
- 45 › 45200000-9 · Lucrări de construcţii complete sau parţiale şi lucrări publice
- Categorie
- Lucrări
- Tipul procedurii
- Licitație deschisă
- Criteriu de atribuire
- Doar prețul
- Depunerea ofertei
- Depunere electronică
- Temei juridic
- Legislația națională privind achizițiile
- Finanțare UE
- nu
- Buget planificat
- 305 000,00 MDL
- Loturile pot fi combinate
- nu
- Modul de depunere (justificare)
- Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
- Finanțare
- Inspectoratul de politie Stefan Voda · 305 000,00 MDL · 2018-11-01 → 2019-12-31
- Criterii de eligibilitate
- Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)
Etapele procedurii
Publicat
12.12.2018 · 08:56 UTC
Clarificarea condițiilor
13.11.2018 → 20.11.2018 16:46 UTC
Se primesc oferte
20.11.2018 → 27.11.2018 16:46 UTC
Desemnarea câștigătorului
27.11.2018
Executarea contractului
28.11.2018 → 31.07.2019 16:47 UTC
Obiectele achiziției 1
| # | Obiectele achiziției | CPV | Cantitate |
|---|---|---|---|
| 1 | Lucrari | 45200000-9 Lucrări de construcţii complete sau parţiale şi lucrări publice | 1 jumătate de an |
Loturi 1
| # | Loturi | Valoarea | Locul executării | Perioada de livrare/execuție | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Reparatia capitala a cladirii | 305 000,00 MDL | or.Ştefan Vodă or.ŞTEFAN VODĂ str.Gr.VIERU 6/1 | 28.11.2018 → 31.07.2019 | Finalizată |
Documente 2
- documentatia_standard_lucrari (1).docx
- caiet de sarcini.pdf
Oferte depuse 3
| Ofertant | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|
| Lecocons | 292 567,18 MDL | În examinare | 27.11.2018 16:46 UTC |
| Marialexprim SRL | 289 777,85 MDL | Valabilă | 04.12.2018 12:52 UTC |
| TERMPROVIT | 298 706,59 MDL | În examinare | 27.11.2018 16:46 UTC |
Decizii de atribuire 3
| Furnizor | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|
| Marialexprim SRL Prețurile unitare ale câștigătorului: | 289 777,85 MDL | Câștigător desemnat | 12.12.2018 08:56 UTC |
| Lecocons | 292 567,18 MDL | Rezultat nedivulgat | 27.11.2018 16:46 UTC |
| TERMPROVIT | 298 706,59 MDL | Rezultat nedivulgat | 27.11.2018 16:46 UTC |
Modificări oficiale 1
14.11.2018 08:44 UTC
General change of Contract Notice
Contracte 2
| Furnizor | Suma atribuită | Status | Publicat |
|---|---|---|---|
| Marialexprim SRL | 289 777,85 MDL | Contract în pregătire | 12.12.2018 08:56 UTC |
| Marialexprim SRL | 289 777,85 MDL | Înregistrare neînchisă | 12.12.2018 08:56 UTC |
Sursa nu publică suma contractului — este afișată suma deciziei de atribuire.